Щаслива сім'я

Щаслива сім'я — що це?

Щаслива сім'яЩаслива сім'я є тим теплим місцем, де завжди можна знайти затишок і спокій, любов і розуміння, куди завжди хочеться повертатися і на яке завжди можна розраховувати....

Прочитайте повністю, що є щаслива сім'я...

Останні публікації

Сторінки

Щаслива сім'я

Щаслива сім'я є тим теплим місцем, де завжди можна знайти затишок і спокій, любов і розуміння, куди завжди хочеться повертатися і на яке завжди можна розраховувати. Проте сімейний човен, потрапляючи на рифи непорозумінь, перевернутих цінностей і зневір, не завжди у змозі курсувати на маяк щастя.

Які ж засади лежать в основі щасливої сім'ї?

Щаслива сім'я. Гармонія двох начал

У різних культурах є своє бачення сутності чоловіка і жінки. У слов’ян, чоловік є мужем, воїном, господарем, главою і захисником роду, а жінка — Ладою (богиня світової гармонії), господинею, берегинею домашнього вогнища, душею сім'ї. У східному мисленні чоловік і жінка порівнюються з Небом і Землею, Сонцем і Місяцем, світлом і темрявою, і описують їх як два протилежних начала Інь і Ян.

Ян — це пробудження-рух, цілеспрямованість, хоробрість, щедрість, відповідальність, дбайливість; інь — м'якість, чуттєвість, піклування, скромність, поступливість.

Тільки якщо кожна стать зберігає свою потаємну сутність, виконує свої точно розподілені ролі, приходить гармонійна рівновага і розвиток для обох; стає можливим сімейне щастя, утворюється щаслива сім’я.

Щаслива сім'я. Фото: Velvet Owl
Щаслива сім'я. Фото: Velvet Owl

Щаслива сім'я. Діти

Народження дитини — новий етап становлення і розвитку сім'ї, поштовх до її духовного росту. Пара ніби еволюціонує в новий статус — статус батьків. Для неї відкриваються нові сфери усвідомлення навколишнього світу.

За древніми віруваннями, після родів у дружині прокидається родова пам'ять — мудрість її матері, бабусі, прабабусі... У чоловіка після народження дитини з’являється нове розуміння життя і нові сили творити його.

Народна мудрість говорить: «Навіщо жити, якщо не любити? Навіщо любити, якщо не мати дітей?»

Щаслива сім'я. Зв'язок поколінь. Фото: Олена/kusmin.blogspot.com
Щаслива сім'я. Зв'язок поколінь. Фото: Олена/kusmin.blogspot.com

Щаслива сім'я. Зв'язок поколінь

Покоління були, є і будуть у сімейній біографії. Ми зростаємо і стаємо щасливими, коли не втрачаємо зв'язок зі своїм корінням — своїм родом. Тому без гарних взаємин між поколіннями не побудувати власне щастя і щасливу сім'ю.

Красивий вислів «сімейні зв'язки» має дуже ємний зміст: це усталені протягом поколінь традиції та уклад життя, атмосфера щирої любові і поваги один до одного, чисті і чесні взаємини, готовність у будь-яку мить прийти на допомогу, щемливе почуття спорідненості.

Щастя стає повним, коли ми знаємо свій родовід, даємо місце у своїй душі всім членам роду, підтримуємо добрі стосунки з поколіннями.

Щаслива сім'я. Справжні цінності

«Я сучасна людина. Аж ніяк не ханжа. Але мені набридла відсутність цінностей у сучасному світі. Секс і гроші стали символами успіху. Я хочу, щоб моя дитина відкрила альбом, погортала і вирішила, що й у неї років так через 20 буде така Сім'я. Нехай вона вирішить, що це класна мета в житті — створити справжню Сім'ю».

Учасник проекту «Звичайна сім'я»

Сімейні цінності і традиції засвоюються з дитинства. Вони передаються поколіннями і несуть багатовікову мудрість предків, є основою культури, орієнтиром у житті кожного.

Такі традиційні цінності, як любов до своєї родини, повага до старших, пошана старості, взаємодопомога виховують порядність. Проте сьогодні вони дисонують із сучасною шкалою пріоритетів.

У наш час у гонитві за грішми та успіхом, за престижем і матеріальними цінностями, у щоденній рутині справ, важливо не забувати справжні цінності, серед яких і сім'я.

Щаслива сім'я. Фото: fotospix.com
Щаслива сім'я. Фото: fotospix.com

Сім'я і щастя

Іноді своїм близьким даруємо подарунки, надаємо посильну допомогу, немов «купуючи» тим самим любов та увагу. При цьому справжнє щастя може так і не прийти. Проте люди вперто тягнуться й далі за своїми гаманцями з метою оплатити його.

Справжнє щастя можна подарувати однією своєю присутністю, ласкавим словом, чистим поглядом. Щастя живе в цю мить.

Радість і любов заряджають оточуючих. Вони йдуть із серця і стають можливими, коли людина говорить «так». «Так» своєму партнеру, «так» — собі, «так» — ситуації, «так» — щастю.

Людмила Влох, Велика Епоха

Читайте також:
Щаслива сім’я: як її зберегти

До змісту