ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Органічне землеробство: фермер винайшов інноваційний спосіб, як збирати багатий урожай

Велика Епоха

«Розумний» город і багаті врожаї — мрія всіх, кому подобається застосовувати інновації у своєму господарстві. Хороший урожай можна зібрати, якщо застосувати в городництві так звані високі грядки.

Органічне землеробство: фермер винайшов інноваційний спосіб, як збирати багатий урожай
Органічне землеробство: фермер винайшов інноваційний спосіб, як збирати багатий урожай

Культури, які ми вирощуємо на своїх ділянках і в садах, беруть корисні речовини з ґрунту, виснажуючи його. Не варто чекати часу збирання врожаю, щоб поповнити ґрунт добривами. «Годувати ґрунт, а не рослини» — один із важливих принципів органічного землеробства — напряму, який дуже популярний в останні роки.

Краща підгодівля для рослин — це органіка: вона не накопичується в плодах і повністю споживається рослинами.

Огородник Ігор Лядов знайшов спосіб підвищення врожайності з використанням піднесених грядок. Цю ідею він підгледів у відомого агронома Джекоба Міттлайдера (Jacob R. Mittleider).

Що таке високі грядки

Сенс цієї ідеї в тому, що рослини вирощуються в спеціально облаштованих грядках-коробах, всередину яких закладається органіка, а зверху присипається землею. Органіка поступово розкладається і годує рослини.

Грядки мають ширину від 60 см до 1 м. Доріжки між ними такої ж ширини. Грядки важливо розбити з півночі на південь. Короб для грядок можна зробити з будь-якого дерева. Для вологостійкості його обов'язково потрібно покрити кілька разів спеціальною сумішшю з антисептичними властивостями. Висота дошки — 15—20 см, товщина — 2—3 см.

Поверхню ґрунту вирівнюють, встановлюють короб. На дно укладають рослинні залишки — гілки, листя, бадилля, скошену траву та ін. Можна використовувати і бур'яни, але без насіння. Сюди ж можна додати і вже готовий компост. Зверху засипають землею — близько 10 см.

Зверху можна висаджувати розсаду. Найкраще в шаховому порядку. Так рослини не будуть затінювати один одного і отримають достатньо світла.

Піднесені грядки можна використовувати як для відкритого ґрунту, так і в теплицях.

За матеріалами: Так просто