ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Щороку в усьому світі 100 000—200 000 тварин страждають і гинуть тільки через косметику (ВІДЕО)

Велика Епоха

Вибираючи в магазині ту чи іншу косметику, мало хто з нас цікавиться тим, чи пройшла вона випробування на тваринах. А дехто і зовсім не знає, що це означає. Розберемося, як косметику тестують на тваринах і які компанії вдаються до цього.

#img_center_nostream#

Більшість косметичних засобів, які створюються в лабораторіях, можуть бути потенційно небезпечними для людей. Тому, перш ніж потрапити на полиці магазинів, вони проходять перевірку безпеки і гіпоалергенних властивостей. Часто такі випробування проводяться на тваринах.

За оцінками Humane Society International, щороку в усьому світі 100 000—200 000 тварин страждають і гинуть тільки через косметику. Це кролики, морські свинки, хом'яки, щури та миші. На собаках і мавпах ніколи не перевіряють косметику, але їх використовують для тестування інших видів хімічних речовин.

Як проводяться тести на тваринах

#img_center_nostream#

Зазвичай такі випробування включають тести на подразнення шкіри і очей, де хімікати наносять на поголену шкіру або капають в очі. Для пошуку ознак захворювання або конкретних небезпек для здоров'я, таких як рак або вроджені дефекти, застосовують і примусове годування тривалістю від тижня до декількох місяців. Для визначення смертельної дози, що викликає загибель, тварин змушують ковтати величезні кількості досліджуваного хімікату.

Всі ці тести викликають значний біль і страждання тварин, включаючи сліпоту, набрякання очей, кровоточивість шкіри, внутрішню кровотечу, пошкодження органів, судоми і смерть. Знеболення не передбачено, і в кінці випробування тварин вбивають. Як правило, шляхом удушення або обезголовлювання.

Чому компанії не відмовляються від тестів на тваринах

#img_center_nostream#

Практично всі без винятку компанії мають вибір щодо того, чи слід використовувати тварин для тестів. У більшості випадків тести тривають, тому що деякі компанії наполягають на розробці і використанні нових інгредієнтів із невідомим впливом на шкіру.

Не існує методів перевірки дії косметичних засобів, крім як на тваринах. Багато років тестування без використання тварин навіть не розглядалося як пріоритетне. Розробка нових видів тестування без тварин вимагає часу. Тестування на тваринах триває і з іншої причини — через згоду косметичної промисловості. Тести на тваринах — це перевірена методика. До того ж у таких країнах, як Китай, за законом потрібно тестування на тваринах для компаній, що імпортують в цю країну свій товар. Компанії LUSH і Paul Mitchell зобов'язалися не поставляти в Китай свій товар доти, поки закон про випробування на тваринах не буде змінений.

Тести на тваринах — необґрунтована жорстокість

#img_center_nostream#

Тести на тваринах мають відомі наукові обмеження, і тому їх результати можуть недооцінювати або переоцінювати небезпеку для людей. Результати тестів також можуть бути досить мінливими, і їх важко інтерпретувати. Неправдиві і непрогностичні тести на тваринах означають, що безпека споживачів не може бути гарантована.

Відсутність подібної наукової певності не дивно, якщо врахувати, що більшість тестів на тваринах були вперше розроблені ще в 1930-х роках. Тоді у фахівців було дуже примітивне розуміння того, як токсичні речовини діють на організм.

Альтернативи тестування на тваринах

Косметичні компанії можуть негайно припинити тестування на тваринах і як і раніше випускати нові, безпечні та якісні косметичні продукти.

Ось деякі способи здійснення цього:

  • Використання тисяч інгредієнтів із довгою історією безпечного використання. Вони матимуть наявні дані з безпеки і не вимагають подальшого тестування.
  • Використання все більшого числа передових тестів на безпеку, які краще реагують на хімічні речовини. Відомі понад 40 дешевих і швидких тестів, для проведення яких не потрібно використовувати тварин.

Заборона тестування на тваринах у різних країнах

З 2009 року випробування на тваринах заборонені у всіх 28 країнах ЄС. У 2013 році до цього числа приєдналася Індія, через рік — Сан-Паулу, а в 2015 — Нова Зеландія.

Але тестування залишається законним у більшості інших країн. Хоча багато країн прямо не вимагають такого тестування, але оскільки це не заборонено, воно як і раніше проводиться на розсуд косметичних компаній і постачальників інгредієнтів. Завдяки кампаніям команди #BeCrueltyFree, яка проводиться в усьому світі, тепер є законодавчі законопроекти про заборону на використання тестів на тварин в Австралії, Бразилії, Тайвані та США.

Які компанії проводять випробування на тваринах

Кращий спосіб зупинити використання тварин для тестів — відмовитися від покупки продуктів тих фірм, які цим займаються. PETA склав базу даних компаній, які не тестують косметику на тваринах. Для цього на сайті features.peta.org введіть назву компанії або продукту.

#img_center_nostream#

А ось компанії, які не відмовилися від тестів на тваринах:

Яку косметику використовувати — це вибір кожного. Але чи варта ваша краса життя іншої істоти?