Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Голодування покращує роботу мозку і організму, — дослідження

Четвер, 13 серпня 2020 року

Усвідомлене дотримування посту і періодичне голодування — поширений спосіб тримати під контролем свою вагу і завжди залишатися у формі. Але чи може тимчасова відмова від їжі поліпшити продуктивність роботи людей?

Чому голодування корисне для мозку і організму? Фото: Horrace/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0
Практика голодування і періодичної відмови від їжі не тільки входить до складу дієт, але і здавна практикується у багатьох релігіях. Але і це ще не все: вчені довели, що обмеження себе в їжі здатне продовжити життя.

Дослідження також показують, що різке зменшення споживаних калорій у встановлені дні тижня покращує настрій, сон і позитивно впливає на організм у довгостроковій перспективі.

У Сан-Франциско (штат Каліфорнія, США) існує online-спільнота WeFast (в перекладі «ми постимося»), що не відноситься до релігійних груп, а тільки практикує періодичну відмову від прийому їжі.

Члени спільноти практикують різні строки голодування: від 36 до 60 годин. Деякі голодують по 23 годин на день, а закінчення періоду утримання від їжі закінчується спільним сніданком у середині тижня, за яким збираються всі 1200 членів WeFast. За цією трапезою вони діляться своїм досвідом і корисними порадами правильного голодування.

Члени цієї групи говорять, що голодування протягом майже 3-х днів (60 годин) покращує в цей період їх концентрацію уваги і розумову активність, підвищує працездатність. За словами послідовників WeFast, голодування змінює біопроцеси в організмі, що робить життя здоровішим і повноціннішим.

Під час голодування організм отримує енергію не з їжі, а з розщеплення жиру, накопиченого в організмі. Це покращує самопочуття. Фото: Practical Cures/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by/2.0
Втім, ці висновки підтверджують і вчені. Відповідно до їхніх досліджень, різні форми голодування дають потужний позитивний вплив на організм. Тимчасове утримання від прийому їжі запускає механізм змін на клітинному рівні, причому, дуже широкого спектру. У цей час також поліпшується робота головного мозку і стійкість організму до стресів.

Нейрофізик Марк Меттсон каже, що біохімічні зміни в головному мозку покращують розумові здібності. Під час голодування запускається процес під назвою кетоз: організм отримує енергію не з їжі, а з розщеплення жиру, накопиченого в організмі. Це покращує самопочуття.

Але з голодуванням не все так просто, особливо для тих, хто раніше ніколи не відмовлявся від їжі. Перший час після початку голодування на тлі нападів голоду може виникати дратівливість. Може з'явитися також дискомфорт, неприємні відчуття і запаморочення. Але через деякий час обмін речовин зміниться, і організм адаптується. Саме завдяки адаптації наступні періоди відмови від їжі будуть проходити легше і комфортніше.

Завдяки адаптації організму подальші періоди відмови від їжі будуть проходити легше і комфортніше. Фото: with wind/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by/2.0
Якщо ви захочете спробувати на собі цілющу силу голодування, важливо пам'ятати про те, що відмовлятися від їжі не можна, коли організм знаходиться у стані стресу: обмеження в їжі здатне погіршити самопочуття. Також голодування небезпечне за розладу обміну речовин, вагітності і для матерів, що годують.

Джерело: Epoch Times

Дізнайтеся також, як приготувати простий і натуральний замінник яєць з бобових.

Comments   

загрузка...