ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чому звичайні бур'яни дуже корисні для здоров’я?

Велика Епоха

Чи знаєте ви, що бур'яни, які ми звикли виполювати в саду, дуже корисні для здоров'я? Про найцінніші бур'яни ми розповімо далі.

Більшість рослин із саду є корисними для здоров'я. І мова не тільки про ту зелень, що спеціально вирощується — салат (латук), петрушка і т.п. Найзвичайнісінькі бур'яни, які напевно є в кожному саду, містять безліч цінних для здоров'я речовин та вітамінів.

Подорожник

Наземна частина рослини містить вітаміни (А, С, К), каротин, полісахариди, органічні кислоти, флавоноїди, солі калію. З подорожника готують борщ, щі, салат, дієтичну ікру. Велике листя маринують.

#img_center_nostream#

Яглиця

Яглиця здавна цінується за велику кількість вітамінів. У стародавні часи навіть вживалася фраза: «Тільки до яглиці б дожити». Старці, монахи та селяни додавали листя яглиці в їжу, а під час війни цей бур'ян врятував тисячі життів. Яглиця містить вітамін C, каротин, глюкозу, рослинний білок, клітковину, цинк, мідь, кальцій, калій, залізо.

Лікарськими вважаються молоді пагони яглиці. Їх додають у компоти та чаї, готують настої, солять, заморожують, консервують. Маринована та квашена яглиця може замінити капусту.

Портулак (верблюжка)

Портулак — рослина зі сланкими червонуватими стеблами, округлим м'ясистим листям і відмінним смаком. Містить вітаміни А і С, жирні кислоти омега-3. Для приготування салату можна використовувати стебла та листя. Крім салату, з листя портулаку роблять смачні маринади.

#img_center_nostream#

Лобода

Листя лободи містить вітамін С, органічні кислоти, сапонін, каротин. Особливо цінними є молоді пагони до початку цвітіння. З лободи готують салати, супи, підливи до м'яса. Добре поєднується з морквою, щавлем.

Кульбаба

Кульбабу називають «еліксиром життя»: всі її частини дуже корисні для здоров'я. Ї застосовують у гомеопатії, народній та офіційній медицині, кулінарії. Кульбаба багата кальцієм, залізом, бета-каротином, жирними та ефірними оліями, білками, флавоноїдами. Наземна частина рослини містить вітаміни А, В2, С, протеїн, нікотинову кислоту, фосфор, магній.

Детальніше про цінні властивості кульбаби читайте в нашій статті.

#img_center_nostream#

Червона конюшина (лугова)

Конюшина багата білком, вітамінами В, С, Е, К, каротином, мікроелементами та ефірними оліями. Із суцвіть конюшини готують чаї, з молодого листя — салати та супи. Детальніше про те, як впливає конюшина на здоров'я, читайте в статті.

Кропива

Про користь кропиви відомо з часів Авіценни. Містить вітаміни (групи В, С, Е, РР, К), клітковину, калій, залізо, кальцій, магній, макроелементи, 7 різновидів органічних кислот.

Завдяки високому вмісту вітаміну K кропива сприяє швидкому згортанню крові. Кропиву застосовують засоленою, квашеною, сушеною, свіжою. З неї роблять желе, варять варення, додають в супи та борщі.

#img_center_nostream#

Реп'ях

Насіння реп'яху багате вітамінами та мікроелементами, жирними оліями. Корені містять вітамін С, інулін, протеїн, стеаринову та пальмітинову кислоту. Коріння та насіння реп'яхів додають в борошно і використовують у діабетичній кухні. З реп'яха також готують голубці та рулетики — вони виходять ніжними й пікантними. На Сході коріння реп'яха використовують замість картоплі: його смажать і запікають. Коріння і стебла реп'яха поживні та малокалорійні, за регулярного вживання допомагають боротися з зайвою вагою.

#img_center_nostream#

За матеріалами: Rodovid, Greendacha.

Дізнайтеся також, як приготувати настій з насіння кавуна для очищення нирок.