ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як навчитися виготовляти сонячний колектор

Велика Епоха

У Вінниці обіцяють навчити всіх охочих виготовляти сонячний колектор, установка якого обійдеться дешевше покупного. Про це пише Vinnitsa.info.

#img_center_nostream#Автором ідеї виготовлення сонячного колектора став вінничанин Віктор Гаврилишен. Йому захотілося зайнятися цим після того, як різко піднялися ціни на комунальні послуги. Установка Віктора допоможе знизити вартість комунальних послуг внаслідок того, що частково енергію можна отримувати з відновлювальних джерел — сонячної та вітрової енергії.

Сонячний колектор — найпростіший пристрій. Він перетворює сонячну енергію на теплову для підігріву води. Великий колектор можна використовувати для обігріву приміщення, а невеликий — для того, щоб помитися.

«Такий пристрій можна придбати й у магазинах, але ціни такі, що звичайні громадяни купити його не мають можливості. Створений власними силами такий колектор буде коштувати близько 5 тис.», — каже Віктор.

Пристрій займає площу 2 м² і в сонячний день нагріває 200 літрів води до 70°C. При цьому теплу воду бак може тримати 2—3 дні. Пристрій встановлюється на даху або на фасаді будівлі.

Перший енергоефективний пристрій планують встановити в домі малозабезпеченої або багатодітної сім'ї безкоштовно.

Охочий навчитися виготовляти такий колектор може зателефонувати за номером (097) 79-08-395.

Сонячні панелі стають все більш популярними в Україні: створено віконні жалюзі, які перетворять сонячне світло на електрику. У Києві установку сонячних панелей допомагає оплатити КМДА. Уже з'являються сонячні станції для зарядки електромобілів.

А любителі робити речі своїми руками можуть виготовити сонячну піч.