ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Проект Sunroof допоможе визначити вигоду від встановлення сонячних панелей

Велика Епоха

Технічний гігант Google розробив проект «Сонячний дах», за допомогою якого домовласники можуть визначити, чи буде вигідно в їхньому будинку встановити сонячні панелі. Також завдяки Google є можливість зв'язатися з місцевими постачальниками сонячних панелей.

#img_center_nostream#Спочатку проект було запущено в трьох містах, а наразі він став доступний вже в 42 штатах Америки та охоплює до 43 мільйонів дахів, пише Inhabitat.

Проект «Сонячний дах» (англ. Sunroof) працює в тандемі з додатком для Android Google Earth (Google Планета Земля), який робить аерофотознімки для компанії.

Сервіс оцінює, скільки власник будинку може зберегти за 20 років в разі встановлення сонячних панелей з урахуванням місця розташування будинку, погодних умов, затіненості та інших чинників. Користувачі можуть отримати ще більш точну оцінку, якщо введуть інформацію про рахунки за комунальні послуги. Жовтим кольором на мапі сервісу відзначено дахи, де вигідніше встановлювати сонячні панелі.

Співробітники проекту «Сонячний дах» працюють над тим, щоб більше домовласників дізналися про цей проект.

Зараз компанія Google намагається зробити доступним цей проект і в інших регіонах США.

Відзначимо, зараз уже існує розробка нетоксичних гнучких сонячних батарей.

В Україні не відстають від тренду: створено віконні жалюзі з установленими на них сонячними панелями, а також домашні сонячні зарядні станції для електромобілів.

Для того щоб стимулювати киян економити енергоресурси, КМДА дозволила встановлювати сонячні панелі на дахах будинків і 70% вартості їх установки бере на себе.