ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як зробити сонячну піч вдома

Велика Епоха

Ми звикли використовувати сучасні досягнення людини для того, аби приготувати собі їжу. У домашніх умовах це газ і електроенергія, ціна на які зростає як на дріжджах. У лісі — багаття, для якого потрібні дрова, а останнім часом через величезну кількість пожеж не так багато місць, де можна розводити багаття.

#img_center_nostream#Але є альтернатива, і це сонячні печі, які не дуже складні у виготовленні та цілком підійдуть для дачі, сільського будинку або тих, хто подорожує на машині й не поспішає з приготуванням їжі.

Один із найпростіших варіантів — це сонячна піч, яку можна виготовити з картонних коробок.

#img_center_nostream#Для цього потрібні кілька гофрованих картонних коробок, фольга і шматок скла.

Маленька коробка повинна відповідати розміру каструлі. Велика коробка повинна вибиратися з урахуванням відстані 3—5 см від стінок маленької коробки. Краї коробки відігнути.

#img_center_nostream#Одну сторону коробки потрібно обрізати під кутом 25—30 градусів, щоб до неї потрапляли прямі сонячні промені, навіть коли сонце стоїть низько над горизонтом. Зазор між двома коробками заповнити листами гофрованого картону, які будуть утримувати тепло всередині печі.

#img_center_nostream#Внутрішню поверхню коробки та її відігнуті листи обклеїти фольгою, а зверху накрити склом. При цьому потрібно враховувати, що чим більша поверхня дзеркал і краща їх відбивальна поверхня, тим вища температура в печі.

#img_center_nostream#Відбивачі необхідно періодично коригувати, щоб сонячні промені потрапляли безпосередньо на каструлю.

Посуд для такої печі повинен бути чорного кольору тому, що саме чорний колір найкраще притягує сонячні промені.

Звичайно, їжа готується довго, бо температура в такій печі досягає приблизно 130°C, але чай і кашу в ній приготувати цілком реально.

За матеріалами SolarSistem.

Існує велика кількість варіантів виготовлення сонячних печей. Є простіші печі, є й більш складні. Садівники можуть скористатися варіантом сушки для фруктів, а ті, хто економить місце і час — промисловим варіантом сонячної печі.