ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Києві сьогодні та завтра приймають ртутьвмісні лампи

Велика Епоха

16 і 17 травня в Києві пройде акція зі збору ртутьвмісних ламп, які становлять серйозну загрозу здоров'ю людей та довкіллю, якщо їх просто викинути в урну. Про це повідомляється на сторінці групи «Екологічні Інвестиції» у «Фейсбуці».

Усі охочі можуть принести всі можливі види енергоощадних люмінесцентних і металогалогенних ламп будь-яких розмірів. Ці лампи дуже шкідливі і належать до I класу небезпеки відходів, оскільки містять у собі отруйні пари ртуті.

Щоб здати в рамках акції одну лампу на утилізацію, потрібно принести з собою 1 кг макулатури. Макулатура виступає своєрідною оплатою послуг з утилізації.

Як повідомляється на сторінці події, вартість утилізації однієї лампи: 4,20 грн (розраховуватися макулатурою вигідніше, тому що вона коштує близько 2 грн/кг).

Працівники компанії гарантують, що зібрані лампи утилізують законно і безпечно для екології на спеціалізованому підприємстві. Пізніше для підтвердження цього на сторінці спільноти обіцяють викласти відео.

#img_center_nostream#Якщо комусь потрібно здати багато ламп, і в нього немає макулатури, то можна розрахуватися за утилізацію через банк-термінал або Приват24. Як це зробити, можна подивитися на сторінці події.

Відпрацьовані люмінесцентні лампи можна буде здати 16 і 17 травня за адресою: вул. Верхній Вал, 4-а.

Повідомляється, що можна здати лампи і поза акції. Офіс працює будніми днями з 10:00 до 17:00. Умови ті ж: 1 кг макулатури дорівнює оплаті за прийом 1 лампи. Також можна оплатити 4,20 грн за утилізацію однієї лампи через термінал або Приват24.

Також дивіться інфографіку про те, як раціонально споживати ресурси.

Приклад майже 100%-ї переробки сміття в країні нам пропонує Швеція.

Щоб знайти місця, де приймають різні види відходів, можна скористатися мапою «Куди здати відходи».