ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Києві можна зарядити електромобіль на швидкісних станціях підзарядки

Велика Епоха

Київські власники електромобілів тепер можуть користуватися двома потужними швидкісними зарядками, повідомляється на сайті Ain.ua.

#img_center_nostream#Компанія Oxygen Group (автосалон) відкрила перші дві швидкісні станції зарядки акумуляторів для електрокарів. Вони здатні зарядити акумулятор автомобіля до 50% за 15 хвилин, а до 80% — за півгодини.

Станції встановлено на вулиці Здолбунівській та проспекті Науки, а до кінця року планується створити мережу з кількох десятків таких АЗС, охопивши міста-мільйонники та основні траси України.

#img_center_nostream#Станції для зарядки виготовляє європейська компанія Efacec. На її продукцію є сертифікати відповідності нормам Японії та Євросоюзу.

Ці електрозаправки мають потужність 90 кВт і підтримують режим прискореного заряду за стандартами:

  • CHAdeMO (для машин японського виробництва);
  • Combo Charge System T2 (авто європейського виробництва, Tesla для європейського ринку);
  • змінна трифазна напруга (електромобілі з вбудованим зарядним пристроєм змінного струму).

#img_center_nostream#На зарядних станціях Oxygen можуть одночасно заряджатися два автомобілі з різними типами батарей. Власник авто може визначати обмеження на видавану потужність.

Щоб розрахуватися за зарядку, водієві необхідно мати платіжну карту (на картку можна замовити абонемент на місяць/рік або на кількість підзарядок). На станції клієнти можуть авторизуватися за допомогою QR-коду, карти RFID тощо. Постійні клієнти зарядних станцій можуть скористатися wi-fi.

#img_center_nostream#Oxygen Group, крім станцій, відкрила салон продажу електромобілів в Україні. Клієнти автосалону зможуть безкоштовно заряджати свої авто.

Читайте також про мапу Plugshare, на якій помічено місця, де можна зарядити електромобіль.

Нагадаємо, що в Україні розширять мережу станцій підзарядки «Тока» для електромобілів.