ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українець розробив жалюзі, які виробляють електрику

Велика Епоха

Українець створив віконні жалюзі, які перетворюють сонячне світло на електрику, повідомляє ecotown.com.ua.

#img_center_nostream#Розробником технології «розумних» віконних жалюзі з сонячними панелями став український підприємець Євген Ерік. Свою роботу він представив на конференції «iForum» у Києві. За словами автора, цю технологію він підготував у рамках проекту «SolarGaps», над яким працює 1,5 року.

За словами Євгена, сонячні жалюзі здатні покрити базові потреби в електроенергії. Наприклад, 3 вікна, що виходять на південну сторону, здатні виробляти 600 Вт електроенергії на годину або близько 150 кВт·год на місяць.

«Жалюзі з сонячними панелями можна включити в домашню розетку — і забезпечувати квартиру електрикою: одне вікно буде генерувати майже вдвічі більше електроенергії, ніж споживає холодильник», — каже розробник.

Електроенергія також може скидатися в накопичувач і використовуватися в разі вимкнення світла. В Україні вже виготовлено прототипи віконних жалюзі з сонячними панелями і контролер. Термін експлуатації системи становить 10 років.

«Зеленою» технологією вже зацікавилися 3 інвестори. За підрахунками Євгена, встановлення жалюзі на одне звичайне вікно в квартирі обійдеться в $300. Для бізнес-центру це буде коштувати $150 за квадратний метр.

Розробка технології «розумних» жалюзі коштувала $20 тис., проект орієнтований на європейський і український ринок і, за очікуваннями, збере мінімум $100 тис.

Дізнайтеся також, як працює квітковий горщик для зарядки мобільного телефону.