ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Створено дешеве авто із вбудованими в дах сонячними модулями

Велика Епоха

Італійський стартап Futuro Solare розробив першу модель електромобіля Archimede, який заряджається від сонячних батарей, вбудованих у дах автомобіля. Він майже повністю підлягає переробці, повідомляється на сайті виробника.

#img_center_nostream#«Ми хотіли створити „сонячну машину“, тому що тут у Сицилії багато сонця, така енергія доступна цілий рік, а вартість її, очевидно, дуже маленька. Принцип роботи машини дуже простий — сонячна енергія, яка перетворюється на електрику за допомогою сонячних панелей, заряджає акумулятор і потім надходить у двигун. Машина може розігнатися до 62 миль на годину (100 км) та їхати без єдиної краплі палива, якщо тільки світить сонце», — розповідає на відео інженер Ензо ді Белла, один з розробників.

#img_center_nostream#Дах автомобіля, який нагадує гоночний, має розміри 4,5 м завдовжки і 1,8 завширшки. На даху встановлено 246 сонячних модулів розміром 156x156 мм. Їх ККД становить 18—19%, максимальна потужність може досягати позначки до 1000 Вт.

Авто зібрано з таких матеріалів, як пінопласт, алюміній, кевлар та скловолокно. Вони легко піддаються вторинній переробці, що робить виробництво електромобілів економічним і нешкідливим для навколишнього середовища.

#img_center_nostream#В автомобілі встановлено безщітковий двигун, термін служби якого, за словами розробників, теоретично нескінченний.

У рамках кампанії на платформі Kickstarter творцям цієї моделі вдалося зібрати €15000.

Як сказав Ензо ді Белла «Великій Епосі», завдяки цим коштам вони зможуть поліпшити електроніку автомобіля, а також провести тестування нових моделей двигунів, які допоможуть підвищити продуктивність та ефективність машини. Чи буде розпочато серійне виробництво електромобіля, поки невідомо.ф

Раніше «Велика Епоха» повідомляла про «вічне» авто із сонячними модулями, новий концепт від Toyota — авто-батарейку, про те, як розрахувати економію від покупки електромобіля, а також про мапу, де відмічено пункти для зарядки електромобілів у Києві.

Крім того, «Велика Епоха» опублікувала мапу, на якій нанесено пункти, куди в Києві можна здати різні види відходів, у тому числі і шини (гумові покришки вважаються дуже отруйним видом відходів, який не можна викидати; термін їх розкладання — імовірно близько 100 років).