• У Пекіні рекомендували не виходити на вулицю

  • Середа, 20 січня 2016 року

Незважаючи на всі зусилля з очищення повітряного простору, наприкінці листопада забруднення повітря в Пекіні досягло небезпечного рівня і смог охопив багато регіонів Китаю.

Посольство США в Пекіні повідомило, що рівень дрібних отруйних речовин PM2,5 становив 391 мкг/м³. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) вважає безпечним рівнем забруднення 25 мкг/м³.

Місто поринуло в сірий смог, а пряма видимість знизилася до кількох сотень метрів.

Міністерство охорони довкілля пророкувало серйозне забруднення повітря для більшої частини Пекіна, західної частини провінції Шаньдун і північної частини провінції Хенань аж до 1 грудня.

Влада поклала відповідальність за це на підприємства, які спалюють вугілля для опалення будинків у зимовий період, вважаючи їх основним винуватцем забруднення. Міністерство також повідомило, що вже направило фахівців, щоб перевірити законність рівня викидів шкідливих речовин із заводів, розташованих в кількох північних містах Китаю.

У минулому, щоб знизити рівень забруднення, влада закривала фабрики, а також обмежувала рух транспортних засобів. Але такі радикальні заходи створюють багато труднощів і використовуються тільки тоді, коли уряд відчуває, що повинен показати себе світові у вигідному світлі. Найчастіше це відбувається, коли Китай проводить у себе важливу подію або приймає світових лідерів.

Відзначимо, якість повітря на великій частині території Китаю (див. мапу забруднення) оцінюється як «нездорова» (151—200 за шкалою airnow.gov). Іноді в деяких регіонах країни відбувається погіршення цього рівня і влада оголошує, що протягом деякого часу краще не виходити на вулицю.

Раніше китайські ЗМІ, щоб заспокоїти співгромадян, повідомляли про п'ять переваг смогу.

Щоб показати, який вплив має смог на дітей, китайська компанія спроектувала на дим з труби одного заводу зображення дитячого плачу.

На сторінках «Великої Епохи» ви також можете дізнатися, як поліпшити стан екології в Україні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...