• Легендарна китайська пам'ятка переживає екологічне лихо

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Понеділок, 25 січня 2016 року

Швидке економічне зростання Китаю залишило свій слід в екології країни, і сьогодні тут важко знайти місце, придатне для життя. Одним із таких місць став регіон, який служить туристичною пам'яткою і про який історія зберігає легенди. Це район 5-го за величиною озера в Китаї — Чаоху.

Багато хто ставить за приклад і хвалить швидке зростання економіки Китаю. Ймовірно, не тільки це може служити наочним прикладом. Сьогодні країна з неймовірно багатою і самобутньою культурою перетворилася на світовий смітник, який завдає шкоди не тільки самому Китаю, а й іншим країнам. Повітря на великій частині території Китаю (див. мапу забруднення) оцінюється як «нездорове» (151—200 за шкалою airnow.gov), у деяких місцях Китаю — як «дуже нездорове» (201—300), а в деяких районах північно-східного Китаю — навіть як «небезпечне» (понад 300). Критерії для оцінки якості повітря вказані на сайті airnow.gov

На стику міських округів Чаоху і Хефей розташоване одне з найбільших прісноводних озер Чаоху. У перекладі з китайської — озеро-гніздо. У районі озера, площа якого 760 км², проживає близько 5 мільйонів чоловік. Воду озера використовують для зрошення, рибальства та транспорту. Це джерело питної води для багатьох родин.

Через безліч риби, креветок і крабів озеро Чаоху називають «Країною достатку». Але сьогодні Чаоху — одне з найзабрудненіших озер країни. Промислові стоки підприємств, в яких міститься величезна кількість нітратів, нітритів і фосфатів, викликають у літній період бурхливе зростання одноклітинних водоростей. Екологи Китаю вважають, що талі води та проливні змивають добрива в озеро, викликають ерозію ґрунту. Урбанізація та індустріалізація також роблять свій вагомий внесок, а спека в літній період сприяє швидкому розростанню синьо-зелених водоростей.

На озері створені спеціальні команди для того, щоб боротися з квітучими водоростями.

Що це? Попередження? Можливо, це привід для нас замислитися і змінити наше сьогодення із купами відходів та сміття на більш чисте майбутнє для наших дітей та онуків.

У Києві та по всій Україні є чимало людей, які вирішили допомогти зберегти довкілля. На інтерактивній мапі позначено місця, куди можна здати роздільні види відходів. Ви також можете подивитися на мапу сміттєзвалищ у Києві та області.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...