• В Китаї 17% смертей від смогу

  • Євген Верес | Велика Епоха
    Четвер, 4 лютого 2016 року

Смог у Китаї вже став звичайним явищем. Щоб привернути увагу до всекитайскої проблеми атмосферних викидів, китайська компанія за допомогою проектора вирішила на тлі диму помістити зображення дитячого плачу.

Співробітники компанії Xiao Zhu (Сяо Чжу) поряд із фабрикою, що забруднює повітря, встановили проектор, який показав дитячі обличчя на диму, який валив із труб фабрики. Цей процес зняли на відео.

У ролику тривалістю менше однієї хвилини в клубах диму чітко проглядаються дитячі сумні обличчя, а в кінці кліпу з'являється напис: «Очисти повітря. Нехай майбутнє знову дихатиме».

Показниками, якими оцінюється якість повітря в Китаї, служать норми, затверджені ВООЗ. Згідно з цими нормами, гранично допустима концентрація твердих частинок у повітрі, безпечна для здоров'я, не повинна перевищувати 25 мкг (мікрограмів) на 1 м³. Але найчастіше в смогу китайської столиці міститься 151—200 мкг твердих частинок. При цьому, часом цей рівень досягає відмітки в 300 мкг й вище. Таке забруднення згубно впливає на кровоносну систему і, за даними ВООЗ, може викликати рак.

Китайські вчені вважають, що основними джерелами шкідливих викидів в атмосферу є вугільні електростанції та автотранспорт, якими рясніє Китай.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від забруднення атмосфери токсичними газами у світі щорічно помирає 3,5 мільйони осіб. При цьому левова частка смертей припадає на Китай. Згідно з даними американського дослідника Річарда Мюллера, опублікованими в The Economist, від смогу в Китаї щорічно вмирають 1,6 млн чоловік, і це становить 17% від усіх смертей.

Сьогоднішній рівень смогу в Пекіні можна дізнатися на сайті aqicn.org (англ.). Там же можна подивитися цей показник і для інших міст Китаю.

Раніше на EpochTimes.com.ua повідомлялося, як виглядає смог у Пекіні під мікроскопом.

Відзначимо, повітря Китаю впливає на весь світ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...