ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Китаї 17% смертей від смогу

Велика Епоха

Смог у Китаї вже став звичайним явищем. Щоб привернути увагу до всекитайскої проблеми атмосферних викидів, китайська компанія за допомогою проектора вирішила на тлі диму помістити зображення дитячого плачу.

#img_center_nostream#Співробітники компанії Xiao Zhu (Сяо Чжу) поряд із фабрикою, що забруднює повітря, встановили проектор, який показав дитячі обличчя на диму, який валив із труб фабрики. Цей процес зняли на відео.

#img_center_nostream#У ролику тривалістю менше однієї хвилини в клубах диму чітко проглядаються дитячі сумні обличчя, а в кінці кліпу з'являється напис: «Очисти повітря. Нехай майбутнє знову дихатиме».

Показниками, якими оцінюється якість повітря в Китаї, служать норми, затверджені ВООЗ. Згідно з цими нормами, гранично допустима концентрація твердих частинок у повітрі, безпечна для здоров'я, не повинна перевищувати 25 мкг (мікрограмів) на 1 м³. Але найчастіше в смогу китайської столиці міститься 151—200 мкг твердих частинок. При цьому, часом цей рівень досягає відмітки в 300 мкг й вище. Таке забруднення згубно впливає на кровоносну систему і, за даними ВООЗ, може викликати рак.

#img_center_nostream#Китайські вчені вважають, що основними джерелами шкідливих викидів в атмосферу є вугільні електростанції та автотранспорт, якими рясніє Китай.

#img_center_nostream#За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від забруднення атмосфери токсичними газами у світі щорічно помирає 3,5 мільйони осіб. При цьому левова частка смертей припадає на Китай. Згідно з даними американського дослідника Річарда Мюллера, опублікованими в The Economist, від смогу в Китаї щорічно вмирають 1,6 млн чоловік, і це становить 17% від усіх смертей.

#img_center_nostream#Сьогоднішній рівень смогу в Пекіні можна дізнатися на сайті aqicn.org (англ.). Там же можна подивитися цей показник і для інших міст Китаю.

Раніше на EpochTimes.com.ua повідомлялося, як виглядає смог у Пекіні під мікроскопом.

Відзначимо, повітря Китаю впливає на весь світ.