ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Австралії розробили «безсмертний» електромобіль

Велика Епоха

Австралійські розробники компанії EVX створили електрокар The Immortus. Унікальність автомобіля полягає в тому, що його двигуни будуть отримувати енергію не тільки від акумуляторів, але й від вбудованих у дах кабіни сонячних батарей.

#img_center_nostream#Назва авто походить від англійського слова «immortal» (вічний, безсмертний). Технічні характеристики «безсмертного» авто не мають нині аналогів у світі, пише «ЭкоТехника».

#img_center_nostream#Якщо необхідно, власник електромобіля може зарядити 10 кВт акумулятор від мережі, а за сонячної погоди може їздити на необмежені відстані зі швидкістю 60 км/год.

«Безсмертний» електромобіль має вагу всього близько 550 кг, кузов виконаний із композитних матеріалів і має унікальну аеродинамічну форму. Довжина авто становить 5 метрів, ширина — 2 метри. Такі розміри необхідні для розміщення фотоелектричних кремнієвих панелей із ефективністю 22%, площа яких — 7 кв.м.

#img_center_nostream#На задніх колесах Immortus встановлено два електродвигуни, потужність яких у сумі становить 54 кінські сили. Машина може розвинути швидкість до 150 км/год, а розгін до 100 км/год займе 7 секунд, повідомляється на сайті evbud.com.

Компанія EVX розраховує продати не більше 100 екземплярів Immortus, оскільки дозволити собі таке авто можуть тільки багаті ентузіасти. За оцінками розробників, ціна «безсмертного» авто становитиме близько $370 000. Для початку виробництва Immortus компанія планує зібрати 1,5 млн доларів США і для цього розробники покажуть зменшену версію автомобіля з дистанційним управлінням на автошоу SEMA у Лас-Вегасі в кінці цього року, пише видання Vido.