ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Розроблено самозарядну хімічну батарею

Велика Епоха

Створено хімічну батарейку, що здатна відновлювати свій заряд під дією сонячних променів. Розробниками такої самозарядної батарейки стали індійські вчені з Інституту наукової освіти та досліджень — IISER.

#img_left#Традиційні хімічні джерела енергії, що широко використовуються сьогодні, вимагають спеціального зарядного пристрою для відновлення заряду. Новий винахід учених із Індії вирішує цю проблему: для підзарядки нової хімічної батарейки потрібне тільки сонячне світло, повідомляє ecosoft.in.ua.

В якості фотогальванічного елементу такої батарейки вчені застосували анод, виготовлений із нітриду титану. Такий анод здатний поглинати навіть розсіяне світло.

В умовах штучного освітлення батарейка продемонструвала ємність на рівні 77,8 мА·год. Такої ємності цілком достатньо для свічення на повній яскравості світлодіода протягом 30 секунд або роботи невеликого вентилятора.

Разом із тим, щоб відновити заряд батареї після роботи, достатньо на 30 секунд залишити її на світлі.

За словами вчених, перший зразок батарейки вже пройшов через 100 циклів зарядки-розрядки та показав відмінні результати: зберіг 70% від своєї початкової ємності.

Це відкриття не залишилося без уваги авторитетного Американського хімічного товариства, яке відзначило, що цей винахід є багатообіцяльним першим кроком до нової стабільної та безпечної технології перетворення сонячної енергії в електричну.