ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Яке воно: авто майбутнього?

Велика Епоха

Компанія Terrafugia представила нову дизайнерську ідею летючого автомобіля TF-X. Модель гібридного авто, що може переміщатися як по землі, так і літати по небу, пройшла перші успішні випробування в аеродинамічній трубі, повідомляє itc.ua.

У травні 2013 року компанія Terrafugia зробила заяву, що розробляє летючий автомобіль TF-X. Авто оснащене невеликими складними крилами з поворотними ґвинтами. Така конструкція дозволяє TF-X вертикально злітати та приземлятися. Це дуже зручно: водієві не потрібна смуга, щоб розганяти летюче авто.

У TF-X вбудовано систему автопілотування та автоматичного зльоту-посадки, а також гібридну силову установку: електричні мотори з живленням від акумуляторів і двигун внутрішнього згоряння (ДВЗ) потужністю 300 кінських сил. Електромотори забезпечать необхідну тягу на зльоті та під час руху землею, а під час польоту запрацює ДВЗ, який приведе в обертання штовхальний ґвинт у кільцевому обтічнику. Крім цього, ДВЗ можна використовувати, щоб заряджати батареї.

Швидкість TF-X у повітрі становитиме до 322 км/год, а максимальна дальність польоту — 805 км. Салон TF-X розрахований на чотирьох осіб, разом із водієм-пілотом. Сам автомобіль легко поміститься в звичайному автомобільному гаражі.

Модель TF-X (у масштабі 1:10) з успіхом пройшла випробування в аеродинамічній трубі та була представлена на заході EAA AirVenture. Надалі планується провести всебічне тестування моделі в аеродинамічній трубі в Массачусетському технологічному інституті (MIT Wright Brothers). В цьому тестуванні будуть отримані дані щодо сил підйому та тяги під час симуляції польоту плавом, опору, переходу в стан горизонтального польоту та самого горизонтального польоту.

За словами представників проекту, на розробку летючого автомобіля TF-X може знадобитися від 8 до 12 років.