ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кияни показали, яким тортурам піддають за віру

Велика Епоха

У Києві на Хрещатику продемонстрували один із методів катувань, який застосовують у країні, що перебуває під владою комуністичної партії, до людей, які вірять у принципи істини, доброти і терпіння. Киян закликали проявити небайдужість до тих, хто зазнає жорсткого поводження, і поставити підпис проти репресій.

20 липня цілком можна назвати білою датою для сучасного Китаю, зважаючи на те, що білий колір на Сході є символом суму та трагедії. В цей день у 1999 році по всьому Китаю розпочались репресії проти духовної практики Фалуньгун, які тривають до сьогодні.

В той час, як послідовники практики в усьому світі проводять дні жалоби, Київ не став винятком — місцеві прихильники вчення провели акцію на підтримку своїх однодумців. Вони збирали підписи під петицією до Верховного комісару ООН з прав людини — кожен перехожий мав можливість висловити своє співчуття і підтримати тих, кого піддають катуванням за переконання.

Одягнені у білий колір, кілька десятків українських практикувальників Фалуньгун (інша назва — Фалунь Дафа) показали на Хрещатику вправи медитації і влаштували театралізований показ одного з методів тортур, який застосовується у Китаї — поневолення у тісній клітці.

Китайський учасник акції Френк Шоу, який виїхав через репресії до Канади та брав участь в акції у Києві, сказав, що його надихає те, що в усьому світі активно виступають проти репресій у Китаї, і це допомагає йому самому активніше розповсюджувати інформацію про переслідування та протистояти ним.

«Я відчуваю, що українці відкликаються серцем, багато людей беруть наші флаєри та дивляться на демонстрацію [методу тортур], підписують петицію. Я думаю, їхня реакція виявляє доброчесність цих людей», — каже Френк.

Українець Микола Чугайнов, який брав участь у демонстрації сучасного методу тортур, кілька годин просидівши у клітці, розповів, що перехожі охоче відкликаються серцем, коли бачать на власні очі хоча б частину із того, що вчиняється щодо практикувальників Фалунь Дафа у Китаї.

«Демонстрація привертає увагу людей, і вони активніше підписують петицію. Одна релігійна жінка навіть довго стояла біля клітки, я бачив, як у неї потекли сльози. Це зачіпає серця людей», — розповідає Чугайнов.

Незважаючи на жорстокі репресії, які забрали життя десятків тисяч людей, послідовники Фалуньгун у Китаї не вдаються до насильства. Замість цього вони застосовують тільки мирні засоби протистояння переслідуванню — розповсюджують інформаційні матеріали, розклеюють плакати, пишуть листи владі тощо. З весни 2015 року, скориставшись певними змінами у китайському законодавстві, вони розпочали масову кампанію судових позовів на Цзян Цземіня — колишнього генерального секретаря комуністичної партії, що розпочав репресії. До сьогодні на нього подано вже більше 60 тисяч позовів.

Багатьом перехожим дарували зроблені своїми руками квіти лотосу — символ самовдосконалення на Сході. За словами учасників акції, так само, як лотос — чиста квітка, що виростає на болоті, так і людина має в найскладніших життєвих ситуаціях проявляти свої найкращі якості. Можливо, учасники акції хотіли показати цим силу духу своїх однодумців у Китаї, які витримали 16 років кампанії придушення з боку влади і не зреклися своїх принципів і, судячи з останніх подій у Китаї, мають надію на те, що ці репресії скоро закінчаться.