• Лотос — символ самовдосконалення

  • Вівторок, 5 січня 2010 року

Лотос в Індії, Єгипті, Китаї, Америці та Україні існує у величезній різноманітності кольору і вигляду. Лотос виростає у водоймах, багатих мулом. І незважаючи на всі складнощі своєї появи на «світло» з темного мулу, крізь товщу води квітка лотоса тягнеться до неба і сонця. Дивовижні за своєю красою квіти вражають свідомість людини, вони розквітають над водою і тягнуться до світла не тільки Сонця, а й Місяця. Тому спостерігати пишність квітучих лотосів можна і в місячну ніч.Листя лотоса покрите воскоподібними речовинами, що захищають їх від бруду. Це загадка маленьких водяних створінь. Вони розквітають парами, одна чоловіча квітка та одна — жіноча, що робить лотос символом щасливих пар. Вони цвітуть протягом 3-х або 4-х днів, виділяючи тонкий аромат. Символіка лотоса у свідомості давніх і сучасних людей дуже багата ...

Квітка лотоса — священнаЛотос уособлює непорочність, досконалість, витонченість і прагнення до духовної чистоти з давніх часів. Виростаючи з бруду, він ніколи не буває забруднений. Особлива структура його листя і пелюсток може відштовхувати воду, збираючи при цьому з листя лотоса весь бруд.

І саме ця особлива властивість залишатися чистим зробила лотос символом духовного самовдосконалення: у якому середовищі, доброму чи поганому, не перебувала б людина, вона завжди повинна зберігати ясну свідомість і душевну чистоту. Ознаку символу самовдосконалення підтверджує і форма всіх складових цієї квітки. Форма його листя, пелюсток і навіть серцевини прагнуть до круглої, тобто до досконалої форми.

Лотос — один з найдавніших квітів у світі

Його довговічність вражає. Поява квіток лотоса радувала ще древніх єгиптян, і з давніх часів збереглося прислів'я: «Як багато лотосів на воді, велика буде родючість». У 1881 році при розкопках гробниці фараона Рамзеса II знайшли кілька бутонів блакитного лотоса, які зберігалися протягом 3000 років і навіть у засушеному стані зберегли свій незвичайний колір. Усвідомлення того, що засушені квіти лотоса справили більше враження, ніж розкіш сліпучих багатств гробниці, говорить про дійсну таємничу силу і чарівність квітів.

В Японії було знайдене насіння лотоса, вік якого становив 2000 років. Після посадки насіння квіти знову проросли і зацвіли, нагадуючи всім про самовдосконалення. Крім того, зібрані насіння лотоса були їстівні, як і залишок рослини.

Лотос вживають у їжу з давніх часів

Єгипетський блакитний лотос вирощувався в Давньому Єгипті через його кореневище і макоподобне насіння, що добуваються з середини лотоса і використовуються для випікання хліба та приготування хмільного напою. Зацукроване коріння лотоса нагадує на смак мармелад, квіти ж лотоса використовують для приготування елітного чаю, а також у парфумерії.Аромат лотоса здавна вважається квінтесенцією всього найбільш цінного в цьому світі. Тому за старих часів у В'єтнамі чай з ароматом лотоса був привілейованим напоєм королівського двору, аристократів і багатих людей. Крім того, китайці їдять тичинки і стебло, в їх свідомості є переконання, що ця їжа повертає людям похилого віку колишню молодість. Рослина лотоса давала людям не тільки смачну їжу, але ліки від багатьох хвороб для вдосконалення людського тіла.Легенда про напій забуття

У творах Геродота і поемі «Одіссея» говориться про країну, де їдять лотоси. Жителі цієї країни — «лотофаги» ( «їдці лотоса») — робили з лотоса напій забуття. Кожен, хто його вип'є, ніколи не захоче розлучитися з батьківщиною цієї квітки. З свідомості цієї людини зітреться пам'ять про справжню батьківщину і первісні наміри. Залишаючи острів, Одіссею довелося застосувати силу і прив'язати своїх людей, що перебували під дією квіткових чар, до лав свого корабля. У середині XX століття історики навели докази того, що міфологічна земля лотофагів — це невеликий острів Джерба, який потопає в зелені і де росте кілька видів лотоса.

Лотоси використовують як підношення богам

Ми часто знаходимо лотос, зображений на звичайних предметах, в елементах архітектури та живопису. Будди (просвітлені на древньому санскриті) часто зображуються сидячими на лотосі. Квіти використовувалися як підношення богам. Легенда свідчить, що сонце народилося з квітки гігантського лотоса, де боги сонця знов знаходять свою молодість. Японська богиня природи також сидить на лотосі. Красиві та запашні квіти лотоса часто порівнюють з жіночою чистотою та невинністю.

У свідомості індійців таїться легенда про те, що боги Брахма і Савасваті народилися з квітки лотоса. В Індії шанують лотос і до цього часу, застосовуючи його в ритуальних танцях. Якщо танцівниця складає руки на рівні особи пальцями вгору, це означає сплячий пуп'янок лотоса, якщо роз'єднує пальці із сполученими руками — розпускає рослину як символ вдосконалення. Червоний лотос і на сьогоднішній день залишається емблемою Індії.Ставлення сучасників до символу вдосконалення

Лотос недарма практично у всіх традиціях є символом чистоти і вдосконалення. Йому надають містичні властивості і в сучасному матеріальному світі, далекому від трепетних вірувань наших предків. Лотос здатний очищати енергетичне поле навколо себе від негативних вібрацій. Аура приміщення, де знаходиться символ вдосконалення, вже від його присутності стає позитивною, кажуть знавці і чутливі люди.

Лотос нерідко застосовують і для позбавлення від депресій і туги. Причому властивість лотоса така, що зі стану пригніченості він виводить поступово. Цю властивість ніяк не зрівняти з сучасними антидепресантами, що викликають миттєву зміну настрою і залежність. Це дає можливість людської психіки і свідомості адаптуватися до навколишньої дійсності без наслідків і побічних ефектів.Здатність змінювати свідомість людини

Аура лотоса здатна покращувати свідомість людини, направляти його думки до більш духовних сфер. На думку людей, які духовно розвиваються, використовувати «лотосотерапію» особливо рекомендується тим людям, які занадто погрузли в матеріальному світі, які думають лише про кар'єру, гроші і славу, абсолютно забуваючи про інший бік своєї особистості. Якщо така людина буде носити при собі пелюстки лотоса або хоча б по півгодини спостерігати за цією рослиною, то поступово її свідомість зміниться. Натура її стане більш витонченою, вона поступово почне звертати свій погляд і на духовне вдосконалення. Не варто забувати і про стародавні практики, де лотос має більш широке значення, ніж квітка, яку можна побачити і понюхати. Адже здатність зберегти ясну свідомість і спокійний розум навіть сучасної людини дозволяє техніка медитації, знову ж таки зі схрещеними в положенні Лотоса ногами.

Приказка говорить: «Квіти лотоса — корабель, на якому потопаючий серед океану життя може знайти свій порятунок».

Ксенія Величко. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...