• Кондитер із Закарпаття виготовив 20 кілограмову шоколадну ялинку

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 грудня 2009 року
Шоколадну ялинку вагою 20 кг виготовив до Різдва відомий в Україні кондитер із Закарпаття Валентин Штефаньо. Це солодке новорічне диво заввишки 1,32 метра у вигляді трикутника з кольоровими шоколадними ялинковими прикрасами і білими шоколадними кульками, які символізують сніг, сьогодні виставлено у вітрині кафе в Ужгороді, повідомляє UA-reporter.

"Для цієї ялиночки я використовував французький шоколад з 55 відсотками какао, - розповідає автор цього кондитерського твору. - Найважче було зробити каркас, адже дві частини у ньому були порожні, а основна була суцільною. Зробив форму і наповнив її порожніми шоколадними заготовками, які потім залив шоколадом. Ялинка повністю їстівна, все з натуральних продуктів і фарбників".

Штефаньо зазначив, що на виготовлення ялинки пішли чотири години, а всі деталі приклеювалися розігрітим до 32 градусів шоколадом, який одразу ж охолоджувався з пульверизатора рідким азотом. Кондитер розраховує, що його солодкий виріб протримається до Пасхи. "До цього свята я переплавлю ялинку в яйце, яке буде ще більших розмірів, ніж те, яке я виготовив цього року", - сказав він.

Метрове пасхальне яйце Штефаньо 2009 року під назвою "Скарбничка щастя" внесено до Книги рекордів України. Воно має декілька шоколадних скриньок, куди можна класти святкові ласощі.

А рік тому кондитер виготовив свою першу шоколадну ялиночку вагою 10 кг, з зеленими гілочками.

Валентин Штефаньо став відомий своєю професійною екстравагантністю п'ять років тому, коли "зшив" своїй нареченій на весілля сукню з солодких булочок.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...