• Армія першокласників 2009 року

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 1 вересня 2009 року
Цього року до першого класу піде близько 395 тисяч діток. Це на 13 тисяч дошкільнят більше, ніж минулого року, зауважили у Міністерстві освіти.

Загалом упродовж останніх 7 років народжуваність в Україні зросла на 35,6%.

"Якщо тенденція до збільшення народжуваності буде сталою, то вже починаючи з цього навчального року набір учнів до перших класів розпочне збільшуватися щороку на 10-13 тисяч", - розповіли  в Міносвіти.

 
Скільки коштує першокласник

"Ціни - це просто жах! А дитина росте дуже швидко", - ділиться враженнями від шкільних базарів Ольга, мама Антона.

Вона планує, що до школи сину знадобляться один костюм (піджак, брюки), ще дві пари брюк - якщо можна буде не завжди ходити в піджаку, а комбінувати сорочку зі светром - і ще до п'яти сорочок.

Усе це за мінімальним підрахунком обійдеться у 1309 гривень - без шкарпеток, взуття, білизни і верхнього одягу.

 
І не дивуйтеся - одна з мам, що підбирала форму на головному шкільному базарі Києва на запитання, невже шкільний одяг завжди був таким дорогим, стримано відповіла: "З кожним роком лише дорожчає".

Але цінники - річ переконлива і коментарі тут зайві: хлопчача трійка (брюки, жилетка та піджак) коштують 346 гривень, брюки від 179 до 202 гривень, двійка (брюки та жилетка) потягнуть на 260 гривень. Найдешевшу сорочку на шкільному базарі біля ЦУМу вдалося знайти за 121 гривню, а далі - 186, 302 і 346 гривень.

Не кращі ціни і на одяг для дівчаток - вони вражають ще більше. Так, на сукнях-футлярчиках красуються цінники у 389 і 461 гривню. Вельветовий сарафанчик традиційних шкільних кольорів (зелений, бордовий і темно-синій) обійдеться у 221 гривню, сарафан у клітинку - 237 гривень.

Форми для дівчаток (спідничка та жилетка) пропонують за 310 гривень, піджак - 317 гривень, вельветовий костюм (спідничка і піджак) - усі 475 гривень. Найдешевшу сорочку біля ЦУМу можна знайти за 85,5 гривень, а ще - 158 і 223 гривні, гольфик - 187 і 209 гривень.

"Нам форма обійшлася у 400-500 гривень. Це піджачок і сарафанчик, які розраховані на 2 роки. З часом можна буде подовжити рукава в піджаку і поділ в сарафанчику, в якому також видовжуються бретельки на ґудзиках", - розповів тато маленької Поліни.

"Замовленням форми займалася школа. Втім, як на мене, її зовнішній вигляд залишає бажати кращого", - додав він.

Ще один варіант запропонували батьки на шкільному базарі - можна звернутися або на саму фабрику пошиву форми або до ПТУ, де студенти в рамках практики пошиють форму за символічну ціну, але будьте готові до того, що якість такого виробу не гарантована.

 
Першоджерело: УП
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...