• У Білорусі міняють трактори на свиней

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 26 серпня 2009 року
Мінський тракторний завод вирішив обмінювати свою продукцію на інші товари і продукти.

В газеті "Радянська Білорусія" вийшло оголошення: "Мінський моторний завод купує м'ясо: свинину і яловичину. Розрахунок проводимо зустрічним постачанням дизельних двигунів, запасних частин, а також тракторів МТЗ і навантажувачів Амкадор".

Після з'ясувалося, що білоруські підприємства вже давно користуються бартером. Так, Мінський тракторний завод був повинен гроші Моторному заводу і віддав борг тракторами.

В той же час, зараз Моторний завод шукає колгоспи, які б забрали тракторі в обмін на свиней і корів. М'ясо у свою чергу куплять працівники заводу в рахунок зарплати.

Як розповіли автори оголошення, "тракторний завод і Амкадор - наші боржники, яким ми поставляємо двигуни".

"Зараз грошей ні у кого немає, тому вони пропонують нам продукцію. І ми запропонуй, хто хоче - будь ласка, може узяти цю техніку за ціною заводу і дати свинину", - розповів співбесідник.

В той же час, він відзначив, що зарплату своїм співробітникам підприємство не видає - в рахунок заробітної плати працівники можуть купити щось в заводному магазині.

Цікаво, що, як виявилось, трактори на Моторному заводі коштують три тонни м'яса. При середній вазі дорослої свині в 120 кілограмів, новий трактор колгоспу коштуватиме 25 свиней.

В той же час, за словами співробітника заводу, бажаючих купити трактор за свинину дуже багато - в основному звертаються приватні господарства.

Нагадаємо, що багато білоруських підприємств знаходяться на межі зупинки: заводи і фабрики переходять на скорочений робочий тиждень, різко знижуються заробітні плати, урізуються премії і доплати, починаються масові звільнення робітників.

Мінський тракторний завод дозволив своїм співробітникам брати з місцевої їдальні пельмені і вареники безкоштовно в рахунок майбутньої зарплати.

Нагадаємо, в українську економіку повертається бартер. Тепер вже між державними підприємствами. Уряд дозволив залізничникам, вугільникам та енергетикам здійснювати взаєморозрахунки.

Самі учасники нової схеми бартер заперечують. Сплачувати обіцяють грошима під пильним контролем міністерства економіки.

В підсумку – має пожвавитись економіка та зупинитись зростання заборгованостей у стратегічних галузях.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...