• Російські інвестори не дають Нафтогазу відстрочити борг

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 26 серпня 2009 року
Група російських інвесторів, включно з колишнім главою підрозділу Газпрому, намагається заблокувати спробу українського Нафтогазу реструктурувати облігаційний випуск в $500 млн. з терміном погашення у вересні.

Зокрема, зареєстрована у Белізі компанія Corlblow, що представляє інтереси російських інвесторів, формує групу утримувачів облігацій з тим, щоб накласти вето на будь-яку можливу пропозицію Нафтогазу про реструктуризацію бондів.

Як повідомив Reuters, юрист Corlblow Філіп Томас інвестори хочуть погашення облігацій у зв’язку з політичною нестабільністю в Україні напередодні президентських виборів.

"Кожен інвестор, з ким ми спілкувалися, категорично проти реструктуризації, будь то продовження терміну погашення або дисконт", - сказав Томас.

Варто зазначити, що для ринку стало сюрпризом оголошення у липні про рішення Нафтогазу реструктурувати єврооблігації до їхнього погашення в кінці вересня навіть після отримання кредиту від Міжнародного валютного фонду (МВФ).

"Люди хочуть повернути гроші, вони незадоволені. На Нафтогаз чекає  битва, якщо вони не погасять облігації", - попередив Томас, додавши, що інвестори подадуть до суду на уряд України, якщо спроба реструктуризації провалиться, і по облігаціях буде оголошений дефолт.

У свою чергу, Нафтогаз відмовився від коментарів, а один з утримувачів бондів у Лондоні сказав, що спілкувався з Томасом, але чекає новин з України. Київ раніше заявив, що його позиція ще остаточно не визначена.

"Подивимося, як вчинить Нафтогаз наприкінці вересня, і тоді вирішимо, чи формувати ініціативну групу", - сказав Томас, додавши, що Corlblow вже заручився підтримкою власників облігацій на $100 млн., або 20% випуску.

Щоб отримати право вето, групі необхідна підтримка утримувачів облігацій на 25% об’єму емісії.

Водночас, один з прихильників створення групи проти реструктуризації - Олексій Ольшанський, екс-глава колишньої 100% дочірньої компанії Газпрому Согаз-страхование, в якій в даний час Газпрому належить міноритарна частка. Ольшанський повідомив, що очолює Corlblow, яка ніяк не пов’язана з газовою монополією.

Цікаво, що про це ж сказав і представник Газпрому Сергій Купріянов.

"Ця компанія до Газпрому ніякого відношення не має і в наших інтересах не діє. Газпром у банкрутстві Нафтогазу зовсім не зацікавлений, враховуючи довгострокові контракти на постачання і транзит газу і сплачені аванси по транзитному контракту", - заявив Купріянов.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...