• Зростання цін на продукти харчування: аналіз Європейської Комісії

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 25 червня 2008 року
Зростання цін на продукти харчування може бути додатковим стимулом для країн, що розвиваються; водночас ефективною відповіддю на ці процеси може стати підвищення виробництва сільськогосподарської продукції у країнах із великим аграрним потенціалом, зокрема Україні.
 
Такі міркування висловлює Європейська Комісія в опублікованому 19 червня аналізі причин зростання цін на продукти харчування та енергоресурси, а також альтернативних шляхів відповіді на нові виклики.
 
За оцінками Єврокомісії, нинішньому зростанню світових цін на продукти харчування передували майже три десятиліття продовольчої дефляції. Навіть нині реальні ціни на зернові удвічі нижче, ніж у 1975 році. Крім того, у деяких секторах ціни вже почали падати, і Єврокомісія прогнозує їхню стабілізацію нижче минулих піків, хоча і вище рівня, що спостерігався до інфляційних процесів.

У цьому контексті Єврокомісія посилається на дослідження Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), відповідно до якого Росія може збільшити свої врожаї зернових на 45%, Казахстан – на 60%, а Україна – на 70%.

 
Джерело:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...