• У Нью-Йорку пройшла акція протесту проти проведення Естафети олімпійського вогню в Тибеті (фотоогляд)

  • Субота, 21 червня 2008 року

У Нью-Йорку, 17 червня, напроти китайського консульства й будівлі представництва ООН пройшла акція протесту проти жорстокого придушення тибетців китайською компартією, а також проти проведення в Тибеті Естафети олімпійського вогню. В акції взяло участь більше 500 чоловік.

Акція була організована Конгресом тибетської молоді (Tibetan Youth Congress), Асоціацією тибетських жінок (Tibetan Women's Association), нью-йоркським тибетським комітетом (Tibet Committee), організацією Студенти за вільний Тибет (Students For а Free Tibet), Тибетським конгресом в США та іншими організаціями.

О 13 годині учасники акції почали хід від китайського консульства в Нью-Йорку і дійшли до будівлі представництва ООН.

Демонстранти голосно викрикували гасла: «Вільний Тибет», «Тибет належить тибетцям», «Припиніть бійню» та ін.

На мітингу, який пройшов після ходи, виступив президент Конгресу тибетської молоді (TYC) Тсерінг Палден (Tsering Palden), який сказав, що сьогодні минуло рівно 100 днів із моменту початку акцій протесту в Тибеті (14 березня), згідно з численними джерелами інформації, китайський комуністичний режим і далі грубо порушує права людини тибетців. Він також відзначив, що відповідно до звіту Центру демократії і прав людини тибетців, за весь цей час у Тибеті було вбито 209 тибетців, кілька тисяч чоловік арештовано і кілька тисяч пропали без вісті. Тсерінг сказав також, що справжня кількість загиблих значно більша.

Він також підкреслив, що тибетці гаряче протестують проти входження олімпійського вогню до Тибету, і висловив своє побоювання за те, що Естафета олімпійського вогню в Тибеті, намічена на 21 червня, може стати «кривавою естафетою».


Юй Сяо. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...