• Мешканці Флашинга виступають проти атак на Фалуньгун

  • П'ятниця, 6 червня 2008 року
Флашинг. Нью-Йорк-Сіті. За минулі два тижні вулиці Флашинга стали свідками дивних подій, організованих китайським консульством, що використовувало розпалюючу ненависть пропаганду. В результаті цього щодня групи від 10 до декількох сотень чоловік здійснювали атаки на послідовників Фалуньгун*.

Напади почалися 17 травня під час мітингу біля бібліотеки Флашинга, де волонтери, серед яких були послідовники Фалуньгун, обслуговували інформаційну кабіну - пункт виходу з китайської компартії (КПК), де розповідали про злочини КПК і закликали людей виходити з КПК.

Атаки, як словесні, так і фізичні привели, щонайменше, до шести арештів і одного судового позову. Це також змусило владу Нью-Йорка направити до місця подій додаткові сили поліції.

В суботу близько 700 практикуючих Фалуньгун у відповідь на атаки провели мітинг. Захід, який привернув увагу з боку некитайської частини населення Флашинга, включав марш великого оркестру, а також виступи декількох китайських дисидентів, які підтримують вихід із КПК.

Один із цих жителів, Джоел Купер, заявив, що він не згоден із тим, що відбувається в його районі з тієї миті, як 17 травня під час мітингу, присвяченому виходу з КПК, почалися напади. «Тут вільна країна, де ви маєте право висловлювати свою думку», - заявив Купер. Він вважає факт участі китайського генерального консула Кеюй Піна в організації нападів неприпустимим (генеральний консул зробив своє визнання під час телефонної розмови, яка була записана). «Це дуже погано, що ми маємо людину з таким великим впливом, яка зловживає ним», - говорить він.

Друг Купера Кейро додав, що, на його думку, Фалуньгун треба дати спокій. «Думаю, що напади - це дуже погано. Неважливо у що ви вірите, ви повинні мати право вірити в це», - вважає Кейро.

Вибір позиції

Деякі люди, які працюють у місцях неподалік від нападів, що відбулися на бульварі Кісена, відчули, що вони повинні виразити свою позицію. Дебра Девіс, яка працює в Time Warner Cable на бульварі Кісена, каже, що вона подумувала про те, щоб приєднатися до практикуючих Фалуньгун і підтримати їх. «Якби у мене була можливість, я б туди пішла», - сказала вона, додавши, що розглядає напади, як замах на свободу віри. - «Я американка. Я народилася у цій країні. В Америці ви вільні в тому, щоб слідувати тому, чому бажаєте. Ми пройшли через це протягом декількох сторіч».

Девіс також відзначила, що прийде час, коли практикуючі Фалуньгун у Флашингу користуватимуться свободою і безпекою, на яку вони заслуговують». «Врешті решт, вони (практикуючі Фалуньгун) здобудуть перемогу», - заявила Девіс.

Катріна Медіна працює реєстратором в очній клініці на Бродвеї, що неподалік від бульвару Кісена, де впродовж декількох тижнів тривають атаки. Вона говорить, що не знала, що за цим стояли агенти з китайського консульства, але вона стурбована безпекою жителів району. «Я думаю, що для жителів Америки наявність китайських шпигунів, які створюють проблеми, є небезпечною, - сказала Медіна під час робочої перерви. - Я не почуваю себе в безпеці». На її погляд, комуністична ідеологія не схвалюється у Флашингу або будь-де в США: «Тут немає комунізму. Америка - вільна країна». Деякі жителі Флашинга були засмучені нападами і тепер виражають сумніви щодо недостатньої реакції від керівників общини і невдачі у припиненні насильства.

Пані К. Харрісон працює секретарем юриста і живе у Флашингу вже 30 років. «Це трагічно, - каже Харрісон, - я була тут  минулого уїкенду й бачила хвилювання. Куди дивиться член ради общини?»

Пенсіонер, який народився в Іспанії, сказав, що він повністю підтримує Фалуньгун. Чоловік, який вважав за краще не називати свого імені, живе у Флашингу протягом 40 років. Він сказав, що тим, хто нападає на послідовників Фалуньгун, варто подумати двічі перш ніж намагатися імпортувати комуністичну ідеологію і тактику в Сполучені Штати. «Якщо вони (нападаючі) - комуністи, то що вони роблять тут, у США? - задається питанням він. - Якщо їм подобається їхня комуністична країна, то їм варто повернутися до Китаю».

Молода жінка, яка працює в магазині косметики, вагалася давати коментарі й не хотіла, щоб її ім'я називали. Але вона все-таки сказала, що напади і хвилювання були прикрими, додавши, що нападаючі на Фалуньгун справили погане враження на жителів району. «Через це китайці виглядають у поганому світлі», - додала вона.

Люди з інших районів Нью-Йорка також висловилися проти напруженої ситуації, що склалася. Житель Вестчестера Джонатан Дізель заявив, що, хоча він не знає усіх подробиць недавніх подій, він не згоден із ними. «Я не думаю, що вони (послідовники Фалуньгун) повинні зазнавати переслідувань», - говорить він.

Версія англійською

*Фалуньгун (або Фалунь Дафа) - один із видів цигун (традиційна китайська гімнастика). У 1999 році комуністичний режим Китаю всупереч китайським законам і Конституції незаконно заборонив Фалуньгун через велику кількість послідовників (понад 70 млн.). З того часу в Китаї ведеться жорстоке переслідування практикуючих Фалуньгун, що супроводжується тортурами і вбивствами. Більш того, в 2004 році стало відомо про масове насильницьке видаляння внутрішніх органів для продажу у живих послідовників Фалуньгун в Китаї, які тривають досі. Подробиці на сайті: www.faluninfo.ru.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...