• СБУ прикрила розповсюджувачів секретної інформації

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 квітня 2008 року
У Києві співробітники СБУ знешкодили нелегальну мережу виготовлення і реалізації копій електронних баз даних державних органів. Наразі слідчі з’ясовують джерела надходження конфіденційної інформації та кількість осіб, які встигли її придбати.

Не секрет, що в Києві легко придбати інформацію з обмеженим доступом. Головне мати потрібну суму. В середньому за один диск такої інформації треба викласти близько 700 доларів.

Ринок «Петрівка» - саме те місце, де є такий товар. Тут СБУшники й затримали на гарячому двох продавців державних таємниць. 28-річний киянин саме продав за 3,5 тисяч гривень бази митної служби та держкомстату.

Ігор Забілик, керівник прес-центру ГУ СБУ в м. Києві та Київської обл.: «Ця інформація є власністю держави. Відомості є конфіденційними. Могла потрапити в інші руки. Такі диски продають на лазерних дисках. І найголовніше - вилучили пристрої, на яких зберігалася ця інформація».

Під час бесіди затримані продавці вказали на своїх організаторів. Ними виявилися двоє братів-програмістів. Оперативники відвідали їхнє помешкання. Там з’ясували, що родичі зуміли добре налагодили свій бізнес. У квартирі знайшли сервер із базами даних виборчих комісій, МВС, податкової, митниці та інших установ України й навіть Росії.

Тепер слідчим доведеться з’ясувати найголовніше: джерела витоку інформації з держорганів.

«- У кого базы брал. - Да разные источники. - Доходы физических лиц у кого брал. - На Петровке».

Підозрювані намагалися виправдатися. Втім, вилучених доказів вистачило, щоб інкримінувати затриманим розповсюдження інформації з обмеженим доступом. А за це світить від 3-х до 5-ти років в’язниці.

 
Джерело:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...