• Столичний ГУБОЗ затримав виробників фальшивих дипломів

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 23 квітня 2008 року
В одному з будинків на Печерську злочинне угруповання, яке займалося підробкою документів, організувало власну типографію. Шахраї підробляли гроші та різноманітні документи.

Київські міліціянти отримали оперативну інформацію, що через Інтернет та на одному з ринків невідомі пропонують фальшиві дипломи. УБОЗівці зв’язалися з продавцями та зробили оперативне замовлення – диплом одного із київських університетів. Чоловіка, що приніс підробку, затримали на зустрічі. Гарячим слідом оперативники накрили й підпільний цех.

Оперативний працівник ГУБОЗ: «В ходе реализации данной информации были задержаны члены указанной преступной группы, у которых в момент задержания были изъяты поддельные бланки дипломов, техпаспортов, доверенностей, свидетельства о смерти и прочее».

Типографія була розташована у приватному будинку на Холмогорському провулку, що у престижному Печерському районі. Щоб розмістити обладнання вагою близько тони, ділки навіть розібрали одну зі стін, а потому зібрали знову. Під час обшуку правоохоронці вилучили понад 5000 підробних бланків різноманітних документів.

Олена Мельник, речник ГУБОЗ МВС України: «Обсяги робіт злочинного угруповання були просто колосальними. Дипломи старого зразку реалізовували за 400 доларів. Нового зразку, пластикові, десь за 1000 доларів. В місяць вони реалізовували, лише за нашими припущеннями, до 40 підробних дипломів».

Окрім документів, затримані підробляли також іноземну валюту, здебільшого євро. Міліціянти затримали чотирьох учасників угруповання, але впевненні – це лише невеличка частина. Без прикриття «на горі» цей квартет не розгорнув би такої масштабної діяльності.

Олена Мельник, речник ГУБОЗ МВС України: «Нашими працівниками підрозділу по боротьбі з організованою злочинністю міста Києва відпрацьовуються корумповані зв’язки цього злочинного угруповання. Оскільки ви розумієте, без прикриття, без зв’язків в державних структурах, правоохоронних органах, діяти це угруповання не могло».

Троє із затриманих вже відбували покарання за викрадення автомобілів та підробку документів. Четвертий із підозрюваних – колишній підполковник органів внутрішніх справ. За словами правоохоронців, підробкою документів зловмисники займалися близько 5 років.
 
Джерело:
Підписатися:

Коментарі