• Польський Сейм обговорить участь країни в пекінських Олімпійських іграх

  • Четвер, 10 квітня 2008 року
Варшава. «Для того, щоб виразити незадоволеність країні - господареві Олімпійських ігор, можна використовувати багато методів, особливо, якщо цей господар - сумнозвісний порушник прав людини. І загальний бойкот - не єдиний шлях», - заявив на прес-конференції 17 березня польський парламентар Карол Карський.

Карський закликав парламентську асоціацію опозиційної партії "Право і справедливість" звернутися на засіданні Сейму до Міністерства закордонних справ і Комітету з фізкультури і спорту з тим, щоб це питання було розглянуто. І запропонував назву, яка дає однозначне визначення проблемі, - «Обговорення ситуації, що склалася навколо організації Олімпійських ігор 2008 у КНР, країні, яка порушує права людини і принципи, що містяться в Олімпійській хартії».

Така ініціатива зробила б Сейм Польщі першим парламентом у світі, що розглядає роль своєї країни в пекінських Іграх. Дата слухання, як очікується, стане відома через кілька днів.

За словами Карського, участь польських урядовців у проведенні Ігор розглядатимуть як «підтримку дій китайського уряду», таких як недавнє збройне насильство над жителями Тибету.

Одночасно група польських парламентарів, які були в політичній опозиції до комуністичних лідерів Польщі в 1980-х, звернулася до уряду КНР. «Щодо Олімпійських ігор у Пекіні ми заявляємо, що КНР - диктатура, в якій порушуються права людини, особисті права, право віросповідання, права етнічних меншин, подібно до недавнього інциденту в Тибеті», - особливо відзначив помічник спікера Сейму Стефан Нєсєловський.

Апелянти, такі як постійні активісти «Солідарності», на зразок парламентаря Анджея Кзумі, сподіваються мобілізувати людей усіх шарів суспільства, включаючи олімпійських атлетів, щоб вжити всі види допомоги, допомогти звільнити політичних в'язнів у КНР, змусити режим поважати права своїх громадян. Вони закликали до загального бойкоту Ігор у Пекіні.

Парламентська група Польщі з проблеми Тибету зайняла сильнішу позицію. У листі, адресованому послові КНР у Польщі Чінь Сунь Жунміню, група заявляє, що у світлі «хвилі репресій» у Тибеті, ще не пізно обговорити міжнародний бойкот пекінських Ігор.

Заклик до Пекіна дотримуватися прав людини в Сеймі не новий. П'ять місяців тому на парламентській конференції з прав людини в Китаї щодо пекінських Олімпійських ігор висловилося багато спікерів і організацій. «Польська асоціація спортивних трансплантацій» (Polish Transplant Sports Association (PTSA)), Коаліція «Міжнародна солідарність» (World Solidarity), «Міжнародне товариство прав людини» (The International Society for Human Rights (ISHR)) і один з організаторів конференції - всі зайняли позицію проти проведення Ігор у Пекіні.

Ян Якілек. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі