• Законодавчий орган штату Мен підтримує Естафету факела прав людини

  • Понеділок, 17 березня 2008 року

Деякі кажуть, що, як проголосує штат Мен, таким шляхом і піде вся країна. Незалежно від того, чи повністю це відповідає істині, Мен - штат, який показує лідерство і незалежну природу різними способами.

Останніми роками, у жителів штату був губернатор, який був незалежним політиком, і нині американські конгресмени - це демократи і чоловіки, тоді як американські сенатори - республіканці і жінки. Незалежність виборців Мена не закінчується на цьому і веде за собою законодавчий орган штату, який у багатьох випадках бере лідерство над своїм федеральним аналогом.

Штат Мен ухвалив резолюцію, в якій виразив підтримку Естафеті факела прав людини, і оголосив квітень 2008 року місяцем Естафети факела прав людини. В резолюції є гучні слова, що стосуються комуністичного режиму Китаю, і того, чи заслуговує він на честь проведення Олімпійських ігор-2008 через безперервні порушення основних прав людини й учинення інших злочинів. Резолюція, введена конгресменом Ріком Бернсом із Бервіка, була запропонована жителем Норз-Бервіка Маркусом Гейлом.

Почувши про ситуацію з Олімпійськими іграми й обіцянкою Китаю припинити порушення прав людини і дізнавшись, що порушення не припинилися, а тільки посилилися, Бернс узяв на себе ініціативу й підняв питання в законодавчому органі у формі резолюції. «Те, що американська промисловість і далі залишає нашу країну, щоб вести бізнес у Китаї, становить проблему американців, що беруть участь в Олімпійських змаганнях там», - сказав Бернс у прес-релізі. - «Американський уряд багато в чому економічно залежить від країн, які беруть участь у таких порушеннях прав людини. Проте, у випадку з Китаєм, мало того, що ми беремо участь в Олімпійських іграх там, але і надалі втрачаємо американське виробництво на користь інвестицій до Китаю».

Повний текст резолюції штату Мен ви можете прочитати на сайті Естафети факела прав людини Нової Англії.

Містер Гейл, відомий артист з Мена, є координатором Естафети. «Ми отримали найдивовижніші та найбільш позитивні відгуки на адресу цієї кампанії. Всі хочуть приєднатися і допомогти», - каже він.

Естафета почалася в серпні 2007 року в Греції і пройде через 37 країн і 150 міст. Окремі зацікавлені особи, релігійні лідери, урядовці, громадські та професійні групи, так само як і некомерційні організації, які займаються правами людини, підтримують цю естафету.

Факел прав людини прибуде до Портленда, штат Мен, в суботу, 19 квітня. Факел пройде від Площі Конгресу і закінчиться зборами на Сіті-Холл-Плаці о 13.00. Там виступлять із промовами представники груп, що переслідуються в Китаї комуністичним режимом, такі як тибетці, християни, послідовники Фалуньгун, мусульмани-уйгури, біженці з Дарфуру, бірманці, жертви СНІДу, правозахисники, журналісти і захисники демократії.

Хоча спочатку захід Естафети пройде 30 березня в Бостоні, перший штат, який надав підтримку, - це Мен. Гейл сподівається, що «інші штати вчинять за прикладом Мену, як тільки люди дізнаються правду про Олімпійські ігри і про те, що зараз відбувається в Китаї».

Мартін Фокс. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...