• У Ризі відбувся семінар-дискусія «Чи можуть Олімпійські ігри зупинити порушення прав людини?»

  • Четвер, 13 березня 2008 року
10 березня в Ризі, в залі Музею війни, відбулася прес конференція й семінар-дискусія «Чи можуть Олімпійські ігри зупинити порушення прав людини?» Почесний гість семінару - колишній канадський державний секретар азійського і тихоокеанського департаменту пан Дейвід Кілгур - виступив із доповіддю про проведене незалежне дослідження з приводу заяв про незаконне вилучення органів у практикуючих Фалуньгун у Китаї.

Мета семінару - звернути увагу громадськості на три актуальні питання - незаконне вилучення органів у жвавих людей, порушення прав людини, і все це напередодні Олімпійських ігор.

Серед інших промовців брали участь спортсмени зі світовим ім'ям - бронзова призерка чемпіонату світу, дворазова чемпіонка Росії, багаторазова чемпіонка Латвії з ашихара-карате Тетяна Алексєєва, яка розповіла про свою участь у Всесвітній естафеті факела прав людини в Німеччині, Литві й Латвії. Олімпієць по санях, бронзова призерка Олімпіади в Туріні Мартіньш Рубеніс говорила про Олімпійську Хартію й кодекс честі спортсмена.

Ліга Біксинієце, завідувачка відділом із прав людини при правозахисній організації «Тієсибсаргс» («Правозахисник» - Омбудсмент), розповіла про цілі та методи роботи організації у Латвії. Але оскільки вилучення органів не є єдиним порушенням комуністичного Китаю, про інші актуальні порушення Китаю в царині прав людини у своїй доповіді розповіла дослідник «Латвійського центру з прав людини» Анхеліта Каменська. Доповідач-лікар - завідувач Латвійським відділенням «Балттрансплант» - Сергій Трушков говорив про практику проведення пересадки органів у Латвії, зачіпаючи також і статистику часу очікування донорського органу й етичні аспекти, пов'язані з отриманням органів. Експерт по екстремальних ситуаціях із Національної комісії Латвії «Росіяни заходу» Дмитро Ніколаєв піднімав питання співвідношення влади й окремого індивідуума в умовах тоталітарного режиму.

Після виступів давали відповіді на питання аудиторії. В ході семінару-дискусії також була прийнята резолюція, в якій присутні звернулися з питанням до уряду країни «Як громадянам демократичної країни ставитися до країни, із якою на державному рівні підтримуються дружні взаємини, але в якій тоталітарний режим здійснює такі серйозні порушення прав людини, як вилучення органів у жвавих людей?» Резолюцію планується подати в комісію з прав людини в Саєйм (Парламент Латвії).

На проведення семінару звернули увагу й журналісти. Увечері того ж дня по центральному каналу Латвії в програмі новин «Панорама» був показаний репортаж із місця проведення семінару й прес-конференції - інтерв'ю з прибулим із Канади, незважаючи на нельотну погоду, Дейвідом Кілгуром та іншими учасниками семінару.

Організатори заходу планують продовжити роботу в цьому напрямі - винести питання про дотримання прав людини на рівень громадської дискусії.


 
 
 
 
 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...