• Як поставиться до України майбутній президент США

  • Понеділок, 18 лютого 2008 року
“Праймеріз” так і не дали відповідь, хто з двох кандидатів-демократів змагатиметься з республіканцем. А у “слонів” усе ясно – МакКейн остаточно всівся в крісло переможця після того, як його супротивник Мітт Ромні наступного дня після оголошення результатів “супервівторка” вийшов із гонки.

Усі троє мають дуже схожі передвиборчі програми: планують зменшити податки для середнього класу, зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу, легалізувати незаконних мігрантів. Ось тільки щодо Іраку МакКейн – послідовний республіканець. Якщо його оберуть президентом, то він не виводитиме війська з Іраку та збільшуватиме чисельність контингенту, тоді як демократи – все точнісінько навпаки.

А от якою буде позиція майбутнього президента США стосовно України однозначно сказати важко. Адже питання відносин із Києвом у своїх передвиборних промовах троє кандидатів не підіймають та про нашу країну жодного разу публічно не згадали, стверджують американські експерти.

Стефан Вегрен, професор департаменту політичних наук університету Southern Methodist, зауважує: “Я не чув, щоб хтось із кандидатів прямо казав про Україну. Однак, очевидно, що вони будуть прихильно ставитися до України.Схоже, МакКейн буде найбільше за всіх зацікавлений бачити Україну в НАТО.Клінтон та Обама будуть сприяти демократичному розвитку в середині країни та торгівлі”.

Джим Батерфілд, професор департаменту політичних наук університету Western Michigan University, вважає, що серед трьох кандидатів в Обами найменший досвід у міжнародній політиці. “Ймовірно, МакКейн обере більш жорстку позицію щодо Росії, ніж мав Буш. І це, мабуть, буде на руку Україні”, – зауважує він.

Рон Гунзбургер, власник та видавець сайту про політику (Politics1.com),також зазначає, що всі троє кандидатів підтримають будь-які демократичні вибори в Україні, адже “вони відбуваються на противагу впливові Путіна в цьому регіоні”.

Стівен Піфер, старший консультант програми по Росії та Євразії Center for International Security Studies, роз’яснює, що за останні 15 років незалежності України не було великої різниці у ставленні до українців із боку демократів та республіканців. “За час президентства Клінтона США хотіли бачити Україну державою, що розвивається стабільно, незалежно,демократично, із сильною економікою, гарними відносинами із сусідами та такою, що розширює зв'язки з європейською та євроатлантичною спільнотою.Адміністрація Буша дотримувалась такої ж лінії. Більше того, резолюція Конгресу щодо України традиційно мала велику підтримку обох партій. За останні три тижні всі троє надрукували заяви, підтвердивши свою велику зацікавленість та підтримку Україні. Наприклад, кожен звернувся до НАТО з проханням погодити план дії членства для України на саміті в Бухаресті у квітні”, – зазначив експерт. Він очікує, що незалежно від того, хто стане президентом у січні 2009 року, буде дотримуватися значна послідовність у стосунках з Україною. Отже, очевидно, що незалежно від кольору майбутнього президента – червоного чи синього – ставлення до помаранчевого українського уряду буде вельми поблажливе.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...