• Посол Франції: «Відсоток відмови у візі дуже малий»

  • Вівторок, 6 листопада 2007 року
Загальновідомо, що наших співгромадян не дуже щиро вітають у європейських державах. Щоб огородити себе від українських нелегалів, країни Шенгенського союзу не видають візи багатьом нашим «підозрілим» співвітчизникам, чия платоспроможність викликає сумніви, або незамужнім співвітчизникам, яких нічого не тримає на батьківщині.

А чи легко отримати візу до Франції, – поцікавилися ми у посла Франції в Україні Жан-Поль Везнана.

– Пане посол, раніше ви заявляли, що посольство Франції планує делегувати агентствам функцію збору даних для видачі віз. Яку користь від цього отримають українці?

– Так, ми справді плануємо зробити це, подібно тому, як вже вчинили посольства Німеччини, Бельгії та інших країн. Це значно полегшить процес подачі документів на візу, оскільки українці неодноразово скаржилися на те, що у наше посольство неможливо додзвонитися. Така послуга буде коштувати приблизно 5 євро. Це на додаток до 35 євро за оформлення Шенгенської візи.

– Скажіть, а який відсоток відмови у візі українцям?

– Зрозумійте мене правильно, я не можу розголошувати подібну інформацію. Ми намагаємося уникнути конкуренції між нашим посольство та посольствами інших країн. Наприклад, якщо сьогодні ми повідомимо, що посольство Франції не видає візу 5% українців, а завтра посольство Німеччини заявить, що вони не видають візу 20%, то всі побіжать подавати анкети на отримання візи до нас.

– Добре, а які найбільш часті причини відмови?

– Як правило, ми відмовляємо, коли помічаємо, що аплікант подає фальшиві документи. Або ж після вивчення досьє виявляємо підвищений ризик нелегальної міграції. Також ми не видаємо візи тим, хто не довів нам свою платоспроможність, або тим, у кого немає виклику сторони, що запрошує. Але в одному я можу вас запевнити, відсоток відмови у візі в нашому посольстві дуже малий.
 
– Скажіть, чи передбачена видача безплатних віз певним категоріям людей?

– Так, у нас це практикується. Наприклад ми видаємо візи безплатно особам до 25 років. Що стосується інших, я також не хотів би розголошувати цю інформацію. Але, наприклад, коли оркестр або група вчених відправляються у Францію, вони отримають візу безплатно. Хочу також підкреслити, що наша місія полягає в обміні між країнами, а не в його блокуванні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...