• Китайське посольство таємно організувало зарубіжних китайських студентів для підтримки естафети олімпійського вогню

  • Четвер, 1 травня 2008 року

Союзи китайських студентів (CSSA) при японських університетах отримали вказівки від китайського посольства, що закликає їх мобілізувати всі можливі людські ресурси для надання підтримки естафеті олімпійського вогню в Нагані, яка пройшла 26 квітня.

Джерела також повідомляють, що студентам видавали біля китайського посольства жовті футболки, а також кожен отримував пляшку мінеральної води й ручку. Всі витрати оплачувало посольство.

Крім того, учасники повинні були заявляти, що захід спонтанно організований неофіційними організаціями, які не мають ніякого стосунку до китайського посольства.

У джерелах також повідомляється, що китайське посольство в Японії отримало вказівку запобігти за будь-яку ціну протестам проти порушення прав людини в Китаї, на зразок тих, що пройшли у Великобританії та Франції.

У ЗМІ неодноразово викривався факт використання КПК (китайською компартією) зарубіжних китайських студентів у роботі для досягнення власної мети. Вона підбурює студентів і засилає в їхні ряди шпигунів для контролю над ними.

Вей Цзіншен, відомий китайський демократичний активіст указував на те, що КПК, з одного боку, обманює людей і робить їх фанатичними за допомогою контролю над китайськими ЗМІ. З іншого боку, за допомогою посольств і консульств вона погрожує й підкуповує зарубіжні освітні бюро і студентські союзи.

За словами Вея, зарубіжні китайські студенти перебувають під суворим контролем компартії. Студентські союзи в будь-яких країнах фактично є агентами китайської розвідки. КПК контролює студентів через студентських членів партії та студентів, які отримують фінансування від держави. У деяких студентів у Китаї залишилися сім'ї. Вони не впевнені в тому, чи зможуть залишитися закордоном у майбутньому, тому бояться, що можуть зіткнутися з проблемами по поверненню до Китаю, якщо не виконуватимуть указівок КПК.

«Так званий «патріотизм» провокується КПК умисне, - каже Вей. - Спотворене мислення - також продукт авторитарної політики КПК. Коли б не контроль посольств, пропаганда в ЗМІ і перешкоди шпигунів, я думаю, що багато студентів змогли б відрізнити правильне від помилкового».

Колишній голова студентського союзу: китайські студентські союзи - шпигунські організації

Доктор Лю Вей був головою студентського союзу в Манчестері, Великобританія, з 1998 до 1999 р. Він розповідає: «Кістяк студентських союзів призначається департаментом освіти при китайських посольствах або відділом освіти при китайських консульствах. Департамент освіти проводить із ними регулярні зустрічі. Чиновники департаменту згідно зі вказівками КПК ставлять завдання в політичній роботі, які зарубіжні китайські студенти повинні виконувати для розширення впливу КНР за кордоном».

Чжан Ян - колишній директор міжнародного департаменту китайського студентського союзу в університеті Тохоку, Японія, 1996 р. Він розкрив, що в студентському союзі є таємне партійне відгалуження, яке прямо контролюється китайським посольством у Токіо. Голова союзу часто міг читати секретні документи міністерського рівня. Він був призначений китайським посольством і відвідував партійні з'їзди в Китаї багато разів. «Японська поліція неодноразово розслідувала мої зв'язки з КПК», - каже Чжан.

На сайті китайського студентського союзу університету Теннессі в США відкрито сказано, що фінансова підтримка надається китайським посольством. У повідомленні від 14 квітня 2006 р. указувалося, що із загального бюджету союзу в 1700 доларів у 2005 р. 1400 доларів було отримано з китайського посольства. Ці гроші витрачалися на такі заходи, як проведення святкових заходів, присвячених китайському Новому рокові, прийомів для чиновників посольства та ін.

В Ірландії контактний телефон і адреса на сайті китайського студентського союзу - це адреса й телефон департаменту освіти при китайському посольстві. Це говорить про те, що, хоча студентські союзи на поверхні виглядають як неурядові організації, вони фактично належать КПК. На сайті китайського студентського союзу в німецькому місті Вюрцбург чітко вказано: «Всі фінансові витрати союзу бере на себе китайське посольство».

КРПФ (Коаліція з розслідування переслідувань щодо Фалуньгун) повідомляє, що два консультанти союзу китайських студентів у Колумбійському університеті - чиновники консульства Китаю. Голова й віце-президент отримували прямі вказівки з консульства. Вони отримували від 1500 до 3000 доларів щомісячно і регулярно відвідували консульство, для того щоб допомагати КПК здійснювати її політику за кордоном.

З інформації, розміщеної на сайті консульства, витікає, що з чотирьох важливих напрямів роботи три стосуються груп, до яких компартія відчуває неприязнь - Тайвань, Тибет і Фалуньгун.

Ван Жиюй. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...