• В Одесі побилися священики. В одного струс мозку

  • Середа, 14 травня 2008 року
Навряд чи із задоволенням згадає свою пригоду священик автокефальної церкви в Одесі. Тепер він у лікарні. Побився з єпископом Київського патріархату.

Почубилися за віру і шматочок землі. Тієї, де стоїть храм. У жертви майнових суперечок струс мозку. Владика відбувся штрафом на 51 гривню. Проте конфлікту й досі не залагоджено. Бійці в рясах готуються до матчу-реваншу.

Зі словами «Я чиню суд земний» єпископ Яків при міліціянтах і парафіянах завдав священику автокефальної церкви два удари в обличчя. Інцидент стався під час передачі її громаді храму Святого Георгія.

Раніше його служителі правили служби разом, та кілька років тому розділилися. Незадоволений рішенням суду владика Яків вирішив діяти активно.

Єпископ Яків, керівник Одесько-Балтської єпархії УПЦ КП: «І вот так получилося, що людина, яка провокувала це, провокувала давно, я не можу назвати цю людину як священика, тому що за ним чорні діла, за ним небожі діла. Чи мені висвітлювати суть істинну церкви і висвітлювати цю людину, я не можу, я повинен привести його до покаяння».

Жертва бійки зі струсом мозку в лікарні. Колишній афганець не чинив опору нападнику. Каже - це не по-християнськи. Єпископа Якова звинувачує в шахрайстві і навіть боязкості - за те, що не визнав у міліції факту побиття.

Отець Анатолій, настоятель Кафедрального собору УАПЦ: «Что он сказал там – что он ничего не сделал, никого не избивал, и не хотел писать заявления. Ничего. И в подтверждение этого он был вчера в управлении по религии и сказал, что он никого не бил, отодвинул меня и все. А то, что я лежу в больнице – это я купил всех врачей».

Співробітники міліції визначили дії превелебного Якова як дрібний бешкет і оформили адміністративний протокол.

Олексій Вдовиченко, заступник керівника міського управління МВС: «В отношении его был составлен административный протокол по статье 173 административного кодекса Украины, после чего он был приглашен в Суворовский суд города Одессы, где ему была применена штрафная санкция в сумме 51 гривна».

Тепер долю емоційного єпископа вирішуватиме вищій церковний суд – синод. Владиці загрожує відлучення від церкви.

Проте це не владнає майнової суперечки. Представники і одної, й другої конфесії демонструють нові докази того, що храм належить саме їм. І звинувачують опонентів у невситимих бажаннях.

 
Джерело: 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...