• Чому в Україні не вистачає благодійників

  • П'ятниця, 15 червня 2007 року

Традиція благодійництва в Україні має глибокі коріння. Це й славнозвісні Бродські, Терещенки, Гальшка Гулевичівна та ін., але зараз такою безкорисливою діяльністю займаються далеко не всі багатії. Та й про тих, хто віддає гроші на благодійництво ми знаємо аж надто небагато. Поки що...

Відкрити імена людей, які в Україні допомагають нужденним, покликаний Перший Національний конкурс "Благодійник року", що сприятиме підвищенню якості їхнього життя та благополуччю.

Заходи такого формату давно стали традиційними у Європі та світі. Минулого року „благодійниками року" стали холдинг СУАЛ в Росії, банк BRD (група Society General) в Румунії, енергетичний холдинг CEZ в Чехії. Український конкурс стане наступною ланкою у всесвітньому об'єднанні соціально відповідальних компаній заради шляхетної справи ― надання допомоги людям, що її потребують, дозволить обмінюватися досвідом успішних благодійних проектів, покращувати стан розвитку цього напряму в нашій державі.

В Україні керівництво з підготовки та проведення конкурсу здійснює Всеукраїнський благодійний фонд „Дитячий світ" спільно з Центром філантропії й Українським форумом грантодавців.

Більше про конкурс, а також про умови участі в ньому розповів заступник голови оргкомітету Сергій Летенко.

― Пане Сергію, розкажіть, будь ласка, як виникла ідея започаткувати Національний конкурс "Благодійник року".

― У роки незалежності, коли український бізнес відродився, постало питання про його участь у суспільному житті, зокрема у вирішенні суспільних проблем. Більшість компаній зараз мають і активно впроваджують у життя різноманітні власні соціальні проекти. Ми впевнені в тому, що ця позитивна практика має отримати схвальну оцінку у нашому суспільстві. Країна має знати цих людей й пишатись ними. Отже, так й виникла ідея про заснування конкурсу.

― А Ваша ініціатива була першою?

― Наскільки мені відомо ― так. Є ще номінація в конкурсі «Людина року» ― «За Благодійництво», але окремо конкурс не проводився.― Які завдання Ви ставите перед конкурсом, в чому його мета?

― Предметом конкурсу є винагородження та публічне визнання представників українського бізнесу за проведення благодійної діяльності, спрямованої на вирішення актуальних суспільних проблем.

Також проведення конкурсу має на меті популяризацію благодійництва в Україні. Ми хочемо підняти престиж благодійництва, адже наша держава має глибоке його коріння. Але за радянських часів, протягом усіх 70 років, нас відучували від такого поняття, як благодійництво. Суспільство повинне нарешті зрозуміти, що держава всіх проблем не вирішить і деякі речі мають брати на себе підприємці. Ми впевнені в тому, що наш конкурс сприятиме популяризації корпоративної благодійності в Україні, а його нагороди незабаром матимуть високий рівень престижу. Ми переконані, що зможемо віднайти українських благодійників і гідно подякувати їм за їх працю на користь України.― Тобто Ви хочете започаткувати моду на благодійництво?

― Ні. Мода й престиж ― це різні речі. Адже мода, це щось швидкоплинне, непостійне. А престиж ― це те, що лишається популярним в усі часи.

― Розкажіть, будь ласка, трохи детальніше про сам конкурс, як він проходитиме?

― Конкурс проходитиме у Києві у два етапи. Перший ― відбуватиметься з 24 квітня по 10 червня. Його метою є визначення і нагородження благодійників на рівні м. Києва і Київської області. У червні ми плануємо закінчити перший етап урочистим нагородженням благодійників, які зробили найбільший внесок у вирішення суспільних проблем Києва. Другий етап конкурсу проходитиме із 1 липня по 30 листопада. Під час його проведення буде визначено переможців у інших 24 регіонах і 5 найбільших благодійників на національному рівні.

Переможці першого, київського регіонального, етапу конкурсу будуть оголошені Журі у червні. Тоді ж відбудеться і церемонія нагородження. Переможців Національного конкурсу буде визначено у жовтні. У листопаді ми плануємо провести церемонію їх нагородження.

Під час першого (київського) і другого (загальноукраїнського) етапів конкурсу буде визначено переможців у п'яти номінаціях. На другому етапі визначатимуться найкращі благодійники у кожній області України і АР Крим.Переможці конкурсу визначаються у наступних п'яти номінаціях:

1. Благодійник року ― транснаціональна корпорація.

2. Благодійник року ― національна бізнес-структура.

3. Благодійник року ― банк або фінансова установа.

4. Благодійник року ― благодійний фонд.

5. Благодійник року ― бізнесмен.

― Скільки заявок на участь у конкурсі вже надійшло?

― До участі у першому етапі ми маємо 23 заявки. В основному це комерційні установи, що здійснили допомогу сиротам, безпритульним, медичним закладам.― Чи існують певні критерії відбору учасників?

― У конкурсі можуть взяти участь як бізнесмени - фізичні особи, так і національні та міжнародні компанії, які надали благодійну допомогу для вирішення суспільних проблем. На участь у конкурсі їх можуть висувати громадські організації, благодійні фонди, заклади освіти, культури і охорони здоров'я, або будь-які отримувачі благодійної допомоги та самі меценати.― І за яким критерієм буде визначено переможця?

― Переможці визначатимуться за різними критеріями: 1) реальний вплив на покращення якості життя місцевої громади; 2) позитивні зміни, що відбулися в житті людей, яким надавалася благодійна допомога; 3) розміри та тривалість здійснення благодійної діяльності.

― А як саме буде нагороджено переможців?

― Переможцям конкурсу за кожне призове місце буде вручено винагороду у формі стилізованої під емблему конкурсу статуетки із написом "Благодійник року 2007".

У рамках конкурсу переможці будуть визначатися окремо за кожною номінацією в результаті колегіального рішення Журі. Результати конкурсу будуть розміщені на веб-сайтах philanthropy.org, donorsforum.org.ua.

До того ж, ми плануємо створити у Києві, поблизу Дніпра, Алею благодійників, на якій кожен благодійник посадить дерево, яке символізуватиме його внесок у зростання й розквіт нашої країни.

― Дякую Вам за розмову й щиро бажаю успіхів у Ваших благородних починаннях.Розмову записала Ганна Варавва
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...