• 35 мільйонів американців недоїдають

  • Середа, 23 січня 2008 року
В кінці минулого року Асоціація мерів США повідомила про ситуацію з бездомними і голодуючими в 23 американських містах і проаналізувала ситуацію в кожному місті. В основному інформація не обнадіює.
 
Потреба в продовольстві виросла в порівнянні з минулим роком і очікується збільшення попиту цього року. Більше половини міст-учасників не завжди можуть надати притулок бездомним і в деяких випадках відмовляють в допомозі.

Що стосується бездомних, ситуація дещо краща, оскільки декілька міст-учасників відзначили зниження кількості постійних бездомних. Корінні причини недоїдання і відсутності житла  багато в чому перетинаються, і брак доступного житла згадується часто на другому місці після бідності.

Асоціація  мерів США співробітничала з компанією Sodexho.Inc., щоб представити доповідь в головному офісі Асоціації мерів у Вашингтоні 17 грудня про становище з тими, що голодують і бездомними в 2007 році. Sodexho.Inc. є доброчинною компанією, яка забезпечує харчуванням і житлом людей, які його потребують.

Покінчити з голодом

«...існування голодуючих і бездомних залишається проблемою в більшості міст нашої країни», - сказав, виступаючи на прес-конференції, мер Трентона, голова конференції, Дуглас Пальмер. Він говорив про необхідність ознайомити із звітом конференції кандидатів в президенти для того, щоб вони могли включити питання про голодуючих і бездомних в свою передвиборну програму.

До числа  23 міст-учасників увійшли як великі міста на зразок  Чікаго і Лос- Анжелес, так і невеликі міста: Трентон, штат Нью Джерсі, і Санта-Моніка, штат  Каліфорнія. Ці міста є членами асоціації мерів США, офіційної організації міст з населенням 30 000 і більше, що включає близько 1139 міст, кожне з яких представлений своїм мером.

23 міста-учасники «Не є характерним зразком міст США» йдеться в доповіді, яка не претендує на те, щоб бути загальнонаціональним звітом по голодуючих і бездомних. Хоча вони не представляють всю країну, ці міста представили статистику по своїх жителях, які отримали їжу і притулок за період з 1 листопада 2006 по 31 жовтня 2007.

Асоціація мерів США з 1983 року випускає щорічну доповідь по голодуючих і бездомних.

Криза недоїдання

Бідність згадується майже всіма офіційними особами, які відповідають за своє місто як основна причина недоїдання. Висока вартість житла і безробіття згадуються  услід за бідністю. Представники міст також розповіли про економічні і соціальні зміни в їхніх містах, які посилюють проблему. Ці чинники включають закриття підприємств, високу вартість продуктів і бензину, збільшення нелегальної імміграції, зростання наркоманії і зниження обсягу допомоги, що надається із суспільних та інших програм. Декілька міст відзначили, що програма Food Stamp не йде в ногу із зростанням вартості продуктів, йдеться у доповіді.

Співпало так, що засоби масової інформації почали писати про брак продуктів три тижні тому. New York Times писала 30 листопада: «Експерти пояснюють дефіцит незвичайним поєднанням чинників, включаючи попит, що зростає, різке зменшення федеральних постачань надмірної фермерської продукції і жорсткіший контроль за товарами, що залишає супермаркетам та іншим роздрібним торговцям менше продуктів для пожертвувань» (Кеті Зезіма, «Продовольчі бази порожні, затягніть потугіше пояси»).

Численні чинники привели до критичного скорочення місцевих запасів продуктів по всій країні. Щоб заповнити зменшення федеральних постачань і пожертвувань від харчової промисловості, продуктові бази повинні покладатися більше на пожертвування громадськості, які у минулому складали невеликий відсоток від всіх пожертвувань. У передачі «News Hour» кореспондент Елізабет Брекетт взяла інтерв'ю у Віки Ескарра, виконавчого директора  найбільшої в Америці організації із забезпечення харчуванням. Ескарра підсумував, що понад 35 млн. американців не отримують повноцінного харчування».

«Це справді критичний час. Ми звернулися до всіх наших великих виробників продуктів харчування і оптових торговців. Ми відзначаємо скорочення продуктів харчування, які вони постачають, у Флориді - на 30% і в Каліфорнії на 40%. Доводиться відмовляти людям під час по-справжньому критичної пори року», - говорить Ескарра («Продуктові бази зіткнулися з браком продуктів в період свят», «News Hour», 19 грудня).

23 міста були опитані щодо кількості звернень по продовольчу допомогу. Збільшилася ця кількість, зменшилася чи не змінилася? 20 міст відповіли так: 16 міст (80%) відзначили збільшення, 1 місто (Портленд, Орегон), повідомило, що кількість звернень зменшилася, і 3 міста повідомили, що кількість тих, що мають потребу не змінилася. В середньому збільшення склало 10%. Найбільше зростання (35%) відзначили в Детройті.

Іноді людям відмовляли в допомозі, а деякі продуктові бази навіть закрилися. З 23 міст 13 не змогли задовольнити потреби в продуктах харчування і в середньому 17% людей, які мають нагальну потребу, не отримали допомоги. Наприклад, Лос-Анжелес повідомив, що попит незадоволений на 21%.
19  з опитаних міст чекають, що потреба в продовольчій допомозі збільшиться наступного року.

Кількість бездомних зменшується

Асоціація та інші джерела відзначають, що в деяких містах знизилася кількість бездомних. У таких містах, як Бостон, Канзас-Сіті, Луїсвілль, Нешвілль, Філадельфія, Портленд і Сієтл відмічено зменшення  бездомних серед самотніх людей. Проте у вищезазначених містах наголошується збільшення бездомних, що мають дітей.

Окрім бідності найчастіше причиною бездомності (як і недоїдання) називається відсутність доступного житла.
 
Найбільш поширеними причинами відсутності житла у бездомних з дітьми, крім відсутності доступного житла, є бідність і насильство в сім'ї. Причинами ж відсутності  житла у самотніх бездомних в основному є психічні захворювання і зловживання наркотиками. При порівнянні груп бездомних з дітьми і самотніх бездомних видно, що в другій групі психічні захворювання, зловживання наркотиками і СНІД зустрічаються втричі частіше, ніж у першій групі.

Зменшилася не тільки кількість бездомних, але й тривалість перебування без житла, яка в порівнянні з 2006 роком, скоротилася в 23 містах. Для самотніх перебування без житла  скоротилося з 8 місяців в 2006 році, до 4,7 місяців в 2007 році. Для сімей з дітьми тривалість склала в середньому 5,7 місяців в 2007 році в порівнянні з 8 місяцями в 2006 році.

Висновки звіту Асоціації про те, що  цифри по бездомних в 23 містах показують поліпшення, співпадають з даними, опублікованими на початку року Філіпом Мангано, виконавчим директором федерального агентства з проблем бездомних. Мангано, який не зміг бути присутнім особисто на прес-конференції, підготував письмовий висновок із звіту конференції, в якому мовиться, що грунтуючись на даних понад 3 900 населених пунктів, наголошується скорочення бездомних на 11,5 %.

Ці дані є першим документальним підтвердженням, скорочення кількості бездомних за останніх 25 років.

Версія англійською

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...