• Тибетці закликали прем'єр-міністра Індії підняти питання Тибету в Пекіні

  • Четвер, 17 січня 2008 року
Тибетці, які живуть у вигнанні, закликали прем'єр-міністра Індії Манмохана Сінгха під час візиту до Китаю підняти проблему Тибету, повідомляє ANI з Дхарамсали, містечка на півночі Індії, де знаходиться резиденція Далай-лами.

На їхню думку, Індія має достатню зацікавленість в тибетському питанні, щоб торкнутися його в переговорах із сусідньою країною. «Проблема Тибету повинна поза сумнівом бути порушена індійською стороною, оскільки Індія має таку велику зацікавленість у тибетському питанні в цілому. Молюся, щоб д-р Сінгх щиро торкнувся цієї теми», - заявив Церінг Чойінг (Tsering Choeying), президент індійського відділення Free Tibet.

Тибетці вважають, що Індія могла б навіть спробувати досягти встановлення договірних відносин із цього приводу. «Офіційно будуть підписані п'ять меморандумів про взаєморозуміння, в яких питання Тибету повністю проігнороване. Залишити проблему Тибету осторонь - це не вирішення. Тибетці не просять багато, фактично вони добиваються цілком розумних речей в рамках китайської конституції. Вважаю, що тут є що розглянути Китаю і що висунути Індії», - сказав тибетський активіст Лобсанг Вангьял.

Після 1959 року, коли Далай-лама і його прихильники втекли до Індії, його резиденція знаходиться в Дхарамсалі, в штаті Хімачал-Прадещ на півночі Індії. У вигнанні живе близько 134 тисяч тибетців, велика частина з них в Індії і Непалі.
 
Слід припустити, що проблема Тибету неминуче виникне на переговорах між офіційними особами, супроводжуючими прем'єр-міністра Індії і їхніми китайськими колегами під час візиту Манмохана Сингха до Китаю, що почався 13 січня. Китайське керівництво цілком може задуматися над тим, що Індія здатна запропонувати в продовженні діалогу з Далай-ламою.

«Ми відносимося до тибетців, які живуть в Індії, як до серйозного випробування, тому що у них є потенціал викликати безлади і привернути увагу всього світу. Ми розраховуємо на підтримку уряду Індії, щоб впоратися з ними», - заявив TNN високопоставлений член Народної політичної консультативної ради Китаю.

Нагадаємо, що 10 березня п'ять тибетських організацій - рух Тибету Gu Chu Sum, Конгрес тибетської молоді, Асоціація тибетських жінок, національно-демократична партія Тибету і Students for а Free Tibet - планують почати марш з Індії до китайського кордону в Лхасу. «Наше послання Китаю звучить голосно і ясно: і через п'ятдесят років тибетці, які живуть у вигнанні, мають намір повернутися на батьківщину і возз'єднатися з нашими братами і сестрами», - говорить Нгаванг Вебер (Ngawang Woeber), президент організації колишніх політв'язнів Gu Chu Sum.

Підписатися:

Коментарі