• Діалог з жертвами «Діалогу»

  • Понеділок, 10 грудня 2007 року
28 листопада у Києві три громадські організації провели прес-конференцію «Недосконалість українського законодавства не дозволяє притягнути до відповідальності багатьох діячів культів, які роблять деструктивний вплив на людей». І хоча у назві говорилося про «багатьох діячів культів», організатори присвятили всю прес-конференцію обговоренню послідовників Фалуньгун та їхньої діяльності на території України. Крім того, вони поширили брошуру під назвою «Фалуньгун в Україні. Хто вони?», інформація у якій, за словами послідовників Фалуньгун, зовсім не відповідає дійсності.

Давайте спробуємо розібратися, чому тема Фалуньгун змусила виступити перед журналістами голову Всеукраїнської громадської організації «Спілка захисту сім’ї та особистості» Володимира Пєтухова, голову правління громадської організації «Культи і суспільство» Валерія Чабаненко та голову Дніпропетровського центру допомоги жертвам деструктивних культів «Діалог» Яна Щекатурова.

А КПК так манить…

У чому конкретно полягає деструктивність Фалуньгун, і чому це вчення є сектою, організатори прес-конференції так і не змогли відповісти журналістам. Причину численних нападів на Фалуньгун та його українських послідовників Чабаненко пояснив так: «У нас існує така приказка, що поки грім не гряне – мужик не перехреститься, тому вважайте цю прес-конференцію профілактичною».

А ось член урядової комісії, зав відділенням релігієзнавства Інституту філософії ім.. Григорія Сковороди професор Анатолій Колодний знайшов інший зміст у даних звинуваченнях: «По-моєму, люди, які говорять про деструктивні секти, відробляють чиїсь гроші. Хто їх платить – я не знаю. Але бачу, що останнім часом такі організації почали активний наступ, при цьому часто не згадуючи, що мається на увазі». Анатолій Миколайович не бачить жодних деструктивних ознак у діяльності Фалуньгун. Він розповів, що десь три роки тому до Києва прибула делегація з Китайської академії наук, яка запропонувала Інституту філософії встановити «творчі контакти» на основі того, що Китай бореться проти Фалуньгун. На це українська сторона відповіла китайським товаришам так: «Наша оцінка Фалуньгун відрізняється від вашої, в цьому питанні ми не зможемо знайти спільну мову, оскільки існують міжнародні норми, і ви також повинні діяти відповідно з ними».
 
До речі, згідно з джерелом у Верховній Раді, Китай все-таки «закрив рота» українському урядові, придбавши літаки на заводі Антонова. Та й подарунки у тисячі юанів, які привозять функціонери компартії Китаю (КПК), періодично навідуючись до України, навряд даруються нашим представникам «за красиві очі».

Захищати свої права небезпечно

Чиї інтереси переслідують організатори прес-конференції, здогадатися неважко, оскільки у практиці Фалуньгун Чабаненко і Ко найбільше бентежать мирні демонстрації біля посольства КНР у Києві. Мабуть, Стаття 39 Конституції України, у якій йдеться про те, що громадяни мають право збиратися мирно, без зброї та проводити мітинги, походи, демонстрації, для них звучить непереконливо. Щоб якось обґрунтувати свою незгоду, Чабаненко посилається на те, що фотографії з тортурами над послідовниками Фалуньгун у Китаї, які вчиняє режим КНР, шкодять дитячій психіці. Цікаво, чому тоді стільки підлітків та дітей підписуються під петицією, що засуджує ці репресії?
 
Зовсім нещодавно в Українському Домі проходила виставка «Ми пам’ятаємо! Голодомор 32-33-х років – геноцид українського народу!», яку відкрив Президент України. У трьох залах демонструвалися жахливі кадри тих років: сотні трупів, які купою лежать на вулицях, схудлі, понівечені голодом тіла. І викладачі шкіл, вузів та інших навчальних закладів централізовано приводили своїх вихованців на виставку, щоб показати їм гірку та жорстоку правду, додаючи, що «не можна допустити подібного у майбутньому!»
 
Ця трагедія нашого народу також була організована комуністичним режимом, який стояв при владі у нашій країні. Але тоді про це всі мовчали, інші країни не наважувалися підняти свій голос у підтримку сотень тисяч невинних людей в Україні, котрі гинули ні за що. Так само, як це відбувається зараз у Китаї.
 
На пряме питання одного з журналістів, чи співпрацює «Діалог» з китайським посольством, Щекатуров відповів «ні». Цікаво, чому тоді на самій прес-конференції у залі були присутні двоє китайців, які здійснювали фотозйомку та відеозапис прес-конференції? І як могла в брошурі «Фалуньгун в Україні. Хто вони?», опублікованій «Діалогом», з’явитися фотографія пікету послідовників Фалуньгун, зроблена з другого поверху посольства КНР в Україні, а також копія листа китайського посольства до суду м. Дніпропетровська, в якому подібним чином була зганьблена місцева організація послідовників Фалуньгун? 

До речі, нещодавно під час приватної бесіди журналіста «The Epoch Times» із Чен Хунганом, прес-аташе китайського посольства, останній надав факти, що посольство КНР в Україні тісно контактує з організацією «Діалог» для того, щоб заборонити Фалуньгун в Україні.
 
Не просто вправи

У Всесвітній енциклопедії Фалуньгун охарактеризований як «духовний шлях існування, який з’явився у Китаї на початку 1990-х років. Фалуньгун навчає техніці медитації за допомогою вправ для покращення фізичного здоров’я, а також моральної та духовної чистоти. Назва Фалуньгун китайською мовою означає поворот колеса Закону. Фалуньгун також називається Фалунь Дафа (Великий Закон). Фалуньгун має мільйони послідовників у багатьох країнах». До речі, його засновник, пан Лі Хунчжи в цьому році зайняв 12-у позицію у рейтингу ста найбільш геніальних людей сучасності. Крім того, він був лауреатом Нобелівської премії миру та переможцем премії Сахарова.
 
За словами голови київської організації Фалуньгун Людмили Дворецької, в Україні багато послідовників цього вчення. У різних містах, включаючи Київ, Одесу, Дніпропетровськ та Харків, діють (згідно статуту) зареєстровані організації. «Одним з принципом Фалуньгун є чесність, тому ми всі є законослухняними громадянами своєї країни», – говорить Людмила Іларіонівна. Вона вважає, що подібні нападки пов’язані з приховуванням репресій, які розв’язала компартія Китаю 20 липня 1999 року. «Істина, Доброта, Терпіння – головні принципи Фалуньгун – повністю суперечать ідеології компартії Китаю, яка заснована на брехні, ненависті та боротьбі», – заявляє вона. Офіційні сайти Фалуньгун повідомляють, що на 1998 рік у Китаї нараховувалось близько 100 млн. послідовників цього вчення. Через заздрість до безпрецедентної популярності Фалуньгун та духовної незалежності його учнів, лідер тоталітарного уряду Китаю Цзян Цземінь у 1999 році розпочав переслідування, яке багатьма правозахисними організаціями було охарактеризоване як «геноцид».
  
У звіті «Міжнародної Амністії» за 2004 рік сказано про ситуацію з правами людини у Китаї так: «Вплив ЗМІ, очевидно, лише посилює загальну атмосферу нетерпимості до «Фалуньгун». Затриманим послідовникам «Фалуньгун», серед яких було багато жінок, загрожували тортури, в тому числі сексуальне насилля, особливо якщо вони відмовлялись зректися своїх переконань. За даними зарубіжних представників руху, за період з 1999 року загинуло понад 800 затриманих у зв’язку з «Фалуньгун», в основному, в результаті тортур та жорстокого поводження».

Людмила Дворецька переконана, що саме послідовники Фалуньгун у різних країнах світу розкривають брехливу сутність КПК та розповідають всім про нелюдські тортури, а також про вилучення органів у живих людей в тюрмах КНР. «Прикро, що тоталітарний уряд Китаю, розпочавши репресії та запустивши потужний апарат поширення наклепів та ненависті по відношенню до послідовників Фалуньгун, використовує для цього й українців».

Що посієш, те й пожнеш
 
Східна інтерпретація слов’янської мудрості звучить так: «За добро відплатиться добром, а за зло слідує покарання». Можливо, сьогоднішні катаклізми у Піднебесній як раз і є розплатою за репресії над більш ніж 100 мільйонами невинних людей, послідовників Фалуньгун. Там постійно виникають чергові спалахи епідемій, повеней, посух та ін.
 
До речі, через два дні після цієї прес-конференції посол Китаю в Україні Чжоу Лі був госпіталізований з травмами після автоаварії. Може йому разом із «Діалогом» слід серйозно замислитися над своїми діями?

Представники так званих «деструктивних культів» поки що самі стають жертвами наклепів, що поширюються цим центром.
 
На щастя, одним з принципів цих «жертв» є «Терпіння».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...