• Принц Чарльз відмовляється від участі в церемонії відкриття Олімпійських ігор в Пекіні

  • Вівторок, 29 січня 2008 року
Організація Free Tibet Campaign заявила, що одержала листа від британського принца Чарльза, в якому мовиться, що він не буде присутній на церемонії відкриття Олімпійських ігор в Пекіні, пише Press Association.

Організація, що займається проблемами порушень прав людини в Китаї, зверталася з листом до принца, відомого прихильника Далай-лами, з проханням відмовитися від присутності на Іграх.

Free Tibet Campaign повідомила, що вона отримала листа, якого підписав помічник особистого секретаря принца Клайв Алдертон (Clive Alderton), про те, що принц не буде присутній на церемонії відкриття Ігор. "Як вам відомо, принц Чарльз протягом довгого часу близько цікавиться Тибетом і отримав справжнє задоволення від зустрічей з Його Святійшеством Далай-ламою з різних випадків», - мовиться в листі.

«Ви питаєте, чи буде принц Уельський присутнім на церемонії відкриття Олімпійських ігор в Пекіні в 2008 році. Його Королівська Вищість не буде присутня на цій церемонії».  Організація заявила, що вітає таке вирішення принца, і закликала послідувати його прикладу інших високопоставлених публічних персон і політиків.

Два китайські чиновники, що брали участь 28 січня у відкритті спроектованого австралійськими архітекторами центру олімпійського плавання, попросили принца Чарльза переглянути своє рішення про бойкот Ігор, пише австралійська The Age. У відповідь на питання, що прозвучало після відкриття Національного аквацентру, розробленого в бюро Сіднея PTW Architects, І Цзунь (Yi Jun), головний менеджер компанії China Construction Shareholding закликав принца Чарльза переглянути його, тоді як головний інженер центру Лін Фенмін (Ling Fengming) заявив, що Олімпіада належить не тільки Китаю, але всьому світу.

Припускають, що сестра принца Чарльза Ганна, колишня олімпійська чемпіонка з верхової їзди і нинішній член Міжнародного олімпійського комітету, буде присутня на Іграх, зокрема, тому, що Лондон прийматиме їх в 2012 році.

За повідомленням лондонської Daily Telegraph, заява про бойкот Ігор з боку принца Чарльза послідувала за тим, як новий посол Китаю Фе Ін (Fu Ying) неодноразово намагалася налагодити з ним відносини з 2007 року, коли її призначили послом Китаю в Лондоні. Поява послання принца співпала і з завершенням триденного офіційного візиту прем'єр-міністра Гордона Брауна до Пекіна і Шанхаю, що відбувся цього місяця, .

Відзначимо, що Free Tibet Campaign проводить збір підписів громадян і жителів Великобританії під зверненням до прем'єр-міністра Гордона Брауна з пропозицією оголосити про офіційну зустріч з Далай-ламою під час наміченого на травень 2008 року візиту Його Святійшества в Сполучене Королівство.

Організація просить прем'єр-міністра оголосити також, що до порядку денного його зустрічі з Далай-ламою буде включено обговорення питання про те, як Сполучене Королівство може допомогти Тибету знайти вирішення проблеми китайської окупації їх батьківщини, що триває з 1950 року. Під зверненням зібрано вже більше 2600 підписів.

Спікер Free Tibet Campaign Матт Уїттікейс заявив недавно, що пекінська Олімпіада «приречена увійти до історії як Ігри Ганьби».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...