• Факел на захист прав людини на шляху до Ізраїлю

  • Четвер, 24 січня 2008 року

Факел, що йде по всьому світу,  несе в собі заклик: «Олімпійські ігри не повинні підтримувати злочини проти людяності, що відбуваються в Китаї».

Міжнародна   естафета факела «На захист прав людини» в лютому місяці прибуде до Ізраїлю. Вона вже побувала в Європі, Австралії, Новій Зеландії. У травні поточного року естафета завершить хід, пройшовши по Азії, Америці і Канаді. Естафета Факела «На захист прав людини» покликана розповісти світовій громадськості про те, що в країні, де проходитимуть Олімпійські ігри, скоюються злочини проти людяності, розтоптується людський дух.

Ідея проведення естафети факела належить Міжнародній коаліції з розслідування злочинів правлячого режиму Китаю стосовно Фалуньгун. Її підтримали і до неї прилучилися громадські та політичні діячі, сенатори, організації, що захищають права людини.

Коаліція запалила факел після того, як звернулася до компартії Китаю з проханням припинити переслідування і приховування злочинців, що чинять переслідування,   і не отримала ніякої відповіді.

Факел був запалений в  Афінах (Греція) 9 серпня 2007 року, рівно за рік до початку Олімпійських ігор у Пекіні.

Китайський режим  застосовував всілякі методи і засоби,  чинячи   тиск на уряд Греції, з метою перешкодити запалюванню Факела. Але все-таки Факел, що захищає права людини, був засвічений. Троє дівчат, в одязі богинь, символізуючих Справедливість, Мир і Свободу, запалили його. З Афін Факел попрямував до Брюсселя, потім до Берліна, Мюнхена, Праги, Відня, Парижа, Стокгольма, Осло, Лондона та інших міст по всьому світу.



«Подарунок», який нашкодив

Слід зазначити, що рішення Міжнародного Олімпійського комітету провести ігри 2008 р. саме в Пекіні народилося з метою підтримати Китай, спонукати його виправити становище щодо прав людини. Країни вільного світу  вірили  в те, що співпраця з Китаєм в цьому проекті допоможе йому зробити правильний вибір і піти шляхом демократичних перетворень.

Проте, за відомостями журналістів, вже з самого початку  підготовки до  Олімпіади тоталітарний режим почав руйнівну хвилю, руйнуючи будинки і цілі райони, для зведення на їх місці олімпійських об'єктів, не піклуючись про подальшу долю людей, які опинилися без даху над головою.

«Зрозуміло без зайвих слів, що КПК не тільки не виконала обіцянку, дану Олімпійському комітету, поліпшити ситуацію з правами людини,   а навпаки - погіршила ставлення до прав людини як ніколи раніше», - сказав Клод Анасалі, президент канадо-американської групи «Коаліції».

Кларнетист Гієра Фейдман, ізраїльський представник коаліції, звернувся з листом до громадських організацій Ізраїлю, в якому просить   підтримати факельний хід. У своєму листі Фейдман описує злочини проти людяності, що здійснюються в Китаї комуністичним режимом, який не тільки б'є ув'язнених електричними палицями із розжареним залізом, але й вирізає органи у ще живих людей. Він описав в листі, як режим експлуатує дитячу працю, переслідує журналістів і правозахисників, всі релігії і спосіб життя віруючих.

На лист Файдмана відгукнувся член Кнесету Хаїм Орон, переживаючи почуття моральної відповідальності Ізраїлю стосовно цього питання. «Позбавлення людських прав різних груп в Китаї - це злочин. Ізраїль зобов'язаний відреагувати на порушення прав людини в цій державі», - написав він у відповідь.

Рабин Юваль Шарло, глава військових релігійних навчальних закладів міста Петах-Тіква, просив передати, що «створення людини за образом і подобою Бога вимагає до неї відповідного ставлення... Ганьба тому світу, який при виборі між дипломатичними відносинами, Олімпійськими іграми і  страшними тортурами людей, віддає перевагу останньому».

Едвард Макміллан-Скотт, заступник президента Європейського парламенту, в своєму інтерв'ю телевізійної мережі NTDTV в США, після триденного візиту до Китаю так описав стан справ у країні: «Не вдалося обговорити питання про права людини в Китаї, тому що їх там немає... Як була десять років тому політична система жорстокою і свавільною, так і залишилася. Немає свободи слова, є обмежене мислення... Я думаю, що тут саме те місце, де необхідно об'єднати всі сили, які борються за права людини, ще до початку Олімпіади; тут найпригноблюючіший режим, який коли-небудь існував на землі».

Далія Арпаз. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...