• Буш нагадує про Україну

  • Вівторок, 12 лютого 2008 року
31 січня Джордж Буш востаннє виступив перед Конгресом США з доповіддю “Про становище країни”. Окрім закликів до боротьби з тероризмом, розвитку економіки та припинення всіх експериментів із клонування людини, голова Білого дому підкреслив прагнення США сприяти зміцненню демократії за кордоном. Зокрема, Буш відзначив успіх виборів, що відбулися в Грузії та Україні. "Протягом останніх семи років ми спостерігали хвилюючі події в історії свободи, – заявив він. – Ми бачили, як громадяни Грузії та України стали на захист свого права на вільні й чесні вибори".

„Україна важлива для Буша як приклад, – зазначає політолог, науковий директор школи політичної аналітики НаУКМА Олексій Гарань, – Бушу треба демонструвати, що його політика з розповсюдження демократії має успіх. Стосовно виборів у Грузії, то в міжнародних спостерігачів були зауваження щодо ставлення влади до опозиції та ходу виборчого процесу. А ось з Україною ситуація інша. Збіглося так, що за весь час, коли Буш був президентом США, в Україні тричі відбувалася мирна передача влади”. Олексій Гарань переконаний, що згадка Буша про Україну приверне увагу світової громадськості до нашої держави. „Це важливий меседж щодо приєднання України до плану дій стосовно членства в НАТО”, – зазначає політолог.

Заступник радника з політичних питань посольства США в Україні Роберт Скот розділяє думку українського експерта. Американський дипломат наголошує, що згадка Буша про Україну тільки підтверджує те, що Київ – надзвичайно важливий партнер для Вашингтона. Щодо полегшення вступу України до НАТО Роберт Скот не є таким однозначним. „Наша країна завжди дуже підтримувала прагнення України вступити до НАТО. Але зараз важко казати, чи пришвидшить це якось вступ України до НАТО, адже рішення приймається 26 країнами”, – зазначає він.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...