• Голландський олімпієць закликає МОК відстоювати права людини в Китаї

  • Середа, 12 березня 2008 року

Пітер ван ден Хугенбанд, голландський плавець зі світовим ім'ям, закликає Міжнародний олімпійський комітет вжити заходів для поліпшення ситуації з правами людини в Китаї.

Він зробив цю заяву у своїй колонці в найбільшій національній газеті Голландії De Telegraaf: "Як голова Олімпійського руху, він (Жак Рогге), на мій погляд, та сама людина, яка повинна надати право голосу щодо проблеми захисту прав людини всім спортсменам у всьому світі. Я дозволю собі від імені всіх олімпійських атлетів закликати його, як головного керівника Міжнародного спортивного співтовариства, взяти відповідальність на себе і висловитися публічно з метою поліпшення ситуації з правами людини в Китаї. Він може розраховувати на мою цілковиту підтримку і симпатію".

Минулого місяця тренер Пітера ван ден Хугенбанда - Якко Верхарен, висловив своє занепокоєння небажанням МОК виступити проти порушень прав людини в Китаї. Він сказав про це в інтерв'ю голландській газеті NRC Handelsblad: "Мене турбує байдуже ставлення МОК до цієї проблеми, ставлення, на зразок «Турбуватися нема про що». Я знаю, що МОК має багато факторів, які вимагають зваженого підходу, але я також думаю, що вони не мають більшої ваги, ніж шанування прав людини. Чесно кажучи, я не розумію, в чому трудність. Невже це настільки важко - засудити переслідування?"

Олімпійський хокейний тренер Марк Ламмерс, висловив свою підтримку діям Я. Верхарена.

Заклик Пітера ван ден Хугенбанда є останнім серед подій у Нідерландах, що сфокусувалися на порушеннях прав людини в Китаї. Голландське Міністерство закордонних справ, незважаючи на тиск Пекіна, провело збори в січні минулого року, обговорюючи ситуацію прав людини й Олімпійські ігри в Китаї. Минулого місяця Партія християнського союзу закликала бойкотувати церемонію відкриття Олімпійських ігор.

Відомий голландський комік Ерік ван Мюсвінкель у голландських ЗМІ послідовно і неодноразово за останні кілька місяців піднімав тему порушення прав людини в Китаї. Разом із сімома іншими відомими голландськими артистами він записав пісню «Не треба їхати до Китаю». У ній він у різкій формі піддав критиці порушення прав людини комуністичним режимом Китаю. Голландська популярна поп-група Bløf скасувала свій виступ на Олімпійських іграх.

Можна чекати, що все більше людей знайдуть у собі мужність висловитися і, що тиск на китайську компартію у зв'язку з її порушеннями прав людини тільки посилиться, оскільки Олімпійські ігри все ближче і ближче.

Численні протести у зв'язку з порушеннями прав людини китайським режимом

Китаю була надана честь провести Олімпійські ігри тільки після обіцянки Пекіна виправити ситуацію з правами людини.

Правозахисні організації «Міжнародна Амністія» і «Репортери без кордонів», опублікували звіти, які показують, що репресії в Китаї фактично посилюються з наближенням Олімпіади. Це пов'язано з наміром Пекіна здійснювати суворий контроль над ситуацією під час Олімпійських ігор.

Журналістів, вірян, включаючи християн, послідовників Фалуньгун, тибетських буддистів, активістів боротьби за права людини і тих, хто критикує політику уряду, кидають до в'язниць, відсилають до трудових таборів, де їх піддають тортурам і вбивають, - Пекін розправляється з кожним, хто не йде в ногу з його комуністичною лінією.

Крім того, домовласників із низькими доходами часто насильно виселяють із власних домівок, а їхню власність захоплюють, щоб продати багатим розробникам. Це трапляється останнім часом усе частіше, особливо з моменту початку будівництва олімпійського проекту. Китайський комуністичний режим виселив велику кількість незаможних жителів Пекіна і зніс споруди, щоб розчистити місце для будівництва олімпійських стадіонів і готелів для іноземних спортсменів.

Незважаючи на спроби Китаю контролювати свій власний народ і міжнародну думку, все більше прихильників дотримання прав людини закликає Пекін змінити свою поведінку. Серед тих, хто висловлюється проти репресивних методів керівництва китайського режиму - колишній держсекретар Канади Девід Кілгур, кінопродюсер Стівен Спілберг, акторки Ума Турман і Мія Ферроу.

Джаспер Факкерт. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...