• Публічний протест через браконьєрів у Казіранзі

  • Середа, 5 березня 2008 року

Гувахаті, Індія - громадські товариства і групи захисту в Ассамі, Індія, об'єдналися, вимагаючи рішучих дій проти браконьєрів, що знищують індійських носорогів у Національному парку Казіранга.

Визнана як безпечна для носорогів зона, Казіранга останнім часом була центром великої уваги ЗМІ. Парк, втратив 20 індійських носорогів у 2007 р. через браконьєрів, найвищий показник за минуле десятиліття. За п'ять тижнів 2008 року чотири носороги стали жертвами браконьєрів у тому ж самому парку.

Національний парк Казіранга є притулком для майже двох третин загальної популяції індійських носорогів на Землі. Перепис 1984 р. показав, що в Казіранзі, який був оголошений Національним парком у 1974 році, було 1080 носорогів. У 1991 році, згідно з іншим переписом, їхня кількість становила 1069 особин. Перепис 1999 року показав, що кількість носорогів дійшла до 1552, а в 2006-му до 1855 особин.

Парк зазвичай втрачає 10-15 носорогів щорік через природні причини і браконьєрів. Носороги живуть у середньому 40 років, і за минулі 10 років більш ніж 700 носорогів померло; тільки 71 з них загинув від браконьєрів, інші через природну смерть.

Статистика показує, що в цілому п'ять носорогів було вбито протягом 2006 року. 2005 р. засвідчив вбивство семи носорогів. Протягом 2004 року чотири носороги стають жертвами браконьєрів. І лише в 2003-му браконьєри вбили тільки трьох носорогів.

Дорогий ріг

Ріг носорога цінують як афродізіак і для лікування багатьох хвороб у традиційній східній медицині, продаючи за тисячі доларів за кілограм. Один ріг може принести 40 000 доларів. Враховуючи дуже поширену популярність подрібненого в порошок рогу носорога, зростаючі прибутки браконьєрів у Азії показують, що попит на нього збільшується.

«Досвідчені браконьєри подорожують на великі відстані та збираються в далеку дорогу, щоб добути його, незважаючи на наукові докази того, що в подрібненого в порошок рогу носорога немає ніякого лікарського ефекту», - вважає ветеринар у Гувахаті.

Фактично, ветеринари впевнені, що в цих віруваннях немає ніякої правди. Вони кажуть, що ріг - це тільки компактні маси склеєного волосся, і носороги використовують його для захисту.

Проте носорогів убивають якраз через ріг. Директор Національного парку Казіранга Сюрен Бурагохайн відзначив, що «браконьєри озброєні новітньою зброєю. Але наші лісники відчувають нестачу зброї, щоб протистояти їм. Парк украй потребує більшої кількості охоронців із передовою зброєю та боєприпасами».

Протест громадськості

Пан Бурагохайн заслужив на різку критику захисників дикої природи, оскільки недавнє збільшення браконьєрів у Казіранзі сталося під час його управління цим парком. Статистичні дані показують, що за термін менш ніж 12 місяців, Казіранга втратила найбільшу кількість носорогів за десятиліття. І Бурагохайн і Державне міністерство лісівництва було критиковане за те, що вони не реагували достатньо швидко для боротьби із збільшенням браконьєрів.

Союз студентів Ассами (AASU), впливова організація студентів у північно-східній Індії, провів демонстрації в Ассамі 2 лютого, виступаючи проти відмови влади захистити носорогів. Радник AASU Самуджал Бхатчарья зажадав відставки Рокібула Хусейна, лісового міністра Ассама, «через те, що він не в змозі зробити адекватні кроки, щоб зупинити цей огидний злочин проти національного надбання». Зацікавлені звичайні громадяни, члени політичної партії та ЗМІ висловили своє велике обурення через вбивства носорогів, що тривають в Ассамі, й особливо в Казіранзі, за минулі кілька місяців.

Читачі газет і телеглядачі пережили шокуючий досвід у січні, коли їм довелося спостерігати пораненого носорога в Казіранзі. Самка носорога, чиє дитинча вже було вбите через ріг, також стала жертвою браконьєрів. Браконьєри відрізували її ріг, тоді як вона була живою. Протягом наступних двох днів самка носорога мучилася від серйозних ран і зрештою загинула.

Тим часом «Nature's Beckon», активна неурядова організація регіону, виступила із заявою, що відділ самого міністерства був пов'язаний з контрабандою рогів носорога. Звертаючись до аудиторії в Прес-клубі Гувахаті 4 лютого, Сумядіп Датта, директор «Nature's Beckon», сказав, що відділ лісівництва Ассама належним чином не захистив носорогів, що перебувають під їхнім наглядом.

Датта заявив, що «в нас є правдива інформація, що до 1972 року лісовий відділ Ассама мав звичай продавати роги носорога. Ми підозрюємо, що відділ продавав і далі роги носорога навіть після 1972 року (рік, коли уряд Індії підписав закони про заборону полювання на носорогів та їхню торгівлю)».

«В Індії браконьєрство - караний злочин, за який дають до семи років позбавлення волі. Індія стала учасником Конвенції по Міжнародній торгівлі вимираючих видів з 1976 року і, отже, несе зобов'язання у всіх її спробах по викорінюванню міжнародної торгівлі дикими тваринами та їхніми частинами (деріватами)», - сказав Датта. Він також додав: «Ми підозрюємо, що велика частина деріватів, які продаються на міжнародних ринках, проходила через сховище лісницького відділу завдяки нечесним чиновникам. «Nature's Beckon» вимагає розслідування на високому рівні, краще за все Центральним бюро розслідувань (відділення Інтерполу в Індії - прим. пер.)»

Загибель ще одного носорога 5 лютого в Казіранзі спричинала нове занепокоєння в регіоні. Наступного дня до Казіранга приїхав міністр з питань навколишнього середовища і лісів Рокібул Хусейн, щоб вивчити ситуацію. Він розпорядився, щоб влада задіяла проти браконьєрів 100 озброєних поліцейських. Міністр також запевнив, що уряд був стривожений випадками браконьєрства в країні.

Нава Такурія. Спеціально для Великої Епохи

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...