• Усе більша кількість зірок виступає проти «Олімпіади геноциду» в Пекіні

  • Понеділок, 10 березня 2008 року
Акторка Ума Турман приєдналася до зростаючої групи знаменитостей, які говорять про порушення прав людини напередодні Олімпійських ігор-2008 у Пекіні.

Стосовно недавнього рішення Стівена Спілберга відмовитися від посади художнього консультанта на відкритті Олімпійських ігор у Пекіні через причетність Китаю до конфлікту в Дарфурі Турман заявила, що американський кінорежисер міг додати ще кілька пунктів у список проблем, що викликають у нього занепокоєння: «Хоча в Китаї та китайському народі так багато гарного, становище прав людини там жахливе. Я думаю, Стівен Спілберг міг написати довший список. Стівене, будь ласка, потрать на нього трохи більше чорнил».

Акторка, що є дочкою Роберта Турмана, фахівця з тибетського буддизму, першого американця, який був посвячений у сан тибетського монаха, особливо стурбована важким становищем тибетців у Китаї, але вона також відзначає багато інших проблем із правами людини.

«Я не жартую, - заявила вона Бі-Бі-Сі. - У Китаї жахливе становище з правами людини, і серед китайців є чудові, дивовижні люди, які також нещасні через поведінку й деяких учинків свого уряду».

Стівен Спілберг сказав, що ситуація в Дарфурі невпинно погіршується і його совість більше не дозволяє йому «вести бізнес як завжди». «Зараз мій час і енергія має бути потрачена не на олімпійські церемонії, а на зусилля, спрямовані на припинення огидних злочинів проти людства, які надалі здійснюються в Дарфурі», - відзначив він у своїй заяві.

Турман і Спілберг приєдналися до зростаючої групи зірок і високопоставлених персон, які висловили стурбованість порушеннями прав людини, що тривають у Китаї.

Раніше принц Чарльз повідомив, що він відхилив запрошення відвідати Олімпійські ігри в Пекіні, відзначивши в заяві, що «йому близька проблема Тибету».

У серпні минулого року в Афінах стартувала Всесвітня естафета факела прав людини, мета якої - привернути увагу до переслідувань за релігійними мотивами, що відбуваються в Китаї, особливо до жорстоких репресій проти послідовників духовного руху Фалуньгун.

З тієї пори факел прав людини вже побував у містах Європи, Австралії, Нової Зеландії, Африки, Азії, спонукуючи державних і федеральних керівників, а також лідерів місцевих общин висловлювати стурбованість становищем у Китаї, бо Олімпійські ігри й злочини проти людства несумісні.

У лютому група нобелівських лауреатів, політиків і спортсменів-олімпійців надіслала відкритий лист китайському урядові, в якому закликала припинити свою підтримку Судану.

«Репресії у Китаї у розпалі, й олімпійські спонсори, уряди або світові лідери, особливо ті, хто збирається відвідати Ігри - не зможуть прикидатися», - заявив Мінкі Ворден, медіа-директор «Human Rights Watch». - «Ці впливові гравці повинні зробити кроки, направлені на те, щоб зачепити теми становища прав людини, що погіршується в Китаї, або вони самі ризикують бути заплямованими».

Група дисидентів написала відкритий лист, який осуджує арешт правозахисника Ху Цзя, і закликала уряд поліпшити ситуацію з правами людини напередодні Олімпійських ігор. Ху Цзя й далі перебуває у в'язниці, а кількість його прихильників росте.

Тим часом, китайська компартія і надалі страждає на параною, боячись, що хтось зможе зганьбити її імідж під час Олімпійських ігор. «Ми вважаємо, що ніякі політичні питання не мають зв'язуватися з Олімпійськими іграми», - заявив торік під час прес-конференції Лю Цзінмінь, виконавчий віце-президент організаційного комітету Олімпійських ігор-2008, повідомляє Рейтерс. «Я вважаю, що підготовка до Олімпіади величезною мірою прискорила розвиток прав людини в Китаї», - додав він.

Залишається лише міркувати над питанням, що сказали б на це тисячі безневинних людей, що знемагають у трудових таборах і центрах затримання, розкиданих по всьому Китаю, якби у них була можливість зв'язатися із зовнішнім світом.

Ша Адамс. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі