• Естафета прав людини «запалює» серця студентів Мумбая

  • Вівторок, 19 лютого 2008 року
Мумбай прийняв Міжнародну естафету на захист прав людини. Очолив цю подію 1 лютого Національний Союз студентів Індії спільно із Союзом студентів Бомбея.

Офіційному запалюванню Факела передував форум у престижному коледжі Святого Ксавіра при університеті Бомбея. Темою, що обговорювалася на форумі, була ситуація прав людини у світі, що погіршується, особливо в Китаї перед Олімпійськими іграми.

«Те, яким ми бачимо світ сьогодні - це світ, який стає все більше й більше жорстоким і нетерпимим. Свідчення того ми бачимо в сучасному Китаї», - сказав директор коледжу Святого Ксавіра отець Фразір Маскаренхас.

Отець Маскаренхас посилався на документальний фільм «Брехня китайської Олімпіади», який був показаний на форумі. У нім режисер із Великобританії Ендрю Картер показав відчайдушне становище жителів Пекіна, які були виселені зі своїх будинків під час передолімпійського будівельного буму.

Журналіст Ейдан Хартлей таємно зустрівся з виселеною людиною, яка через те, що чинила опір, була побита та покалічена будівельниками. Поліція у кращому разі здавалася байдужою, в гіршому - була в змові з будівельниками олімпійських комплексів, саме на цю думку наводить фільм.

Хартлей також проник до однієї з неофіційних «чорних в'язниць», куди кидають під варту і б'ють тих, хто приходить по допомогу до влади. Їх утримують у плачевних умовах.

Таке звернення з людьми, які не хочуть покидати свої будинки, є ще досить м'яким. Синді Друкір, що представляє Коаліцію по розслідуванню переслідувань Фалуньгун, підкреслює, що практикуючі Фалуньгун переносять значно більші жорсткості за відмову кинути свою віру.

Дві третини всіх справ про тортури в Китаї, представлені спеціальними доповідачами ООН у питаннях тортур, стосуються практикуючих Фалуньгун, сказала Друкір, пояснюючи, що практикуючі Фалуньгун повсякденно зазнають арештів, тортур, їх навіть убивають тільки за відмову відступитися від основних принципів практики: «Істина, Доброта, Терпіння».

«Як ви можете покинути те, що всім своїм серцем уважаєте по-справжньому праведним, покинути лише тому, що комуністична партія каже, що це неправильно?» - запитала вона в учасників форуму.

Коаліція по розслідуванню переслідування Фалуньгун (КРПФ), що організувала Всесвітню естафету факела на захист прав людини, тепер прямує до Гани. Вона обійде 37 країн і 150 міст. Коаліція так визначила свою місію: «Одне полум'я, одна мета: звільнити всіх у Китаї від зловживань у сфері прав людини».

Доктор Манодж Кумар, професор політичних наук, покладає провину за погіршення ситуації з правами людини прямо на комуністичну ідеологію. У колишньому СРСР, сказав він, комуністи «обіцяли краще майбутнє, кращий соціальний розвиток, але комуністична ідеологія стала інструментом для створення всіляких утисків».

На думку доктора Кумара, сьогодні КПК підтримує найдеспотичніші режими світу незалежно від того, комуністичні вони чи ні. «Ми бачили, що Китай підтримував диктаторів, які знищували комуністичні суспільства... вона має лукаву натуру».

У форумі та мітингу, проведеному для інформування населення, брало участь більше 200 студентів, професорів і прихильників із Тайваню, Швейцарії та Канади.

Висока честь першими пронести Факел естафети популярним морським побережжям Мумбая була надана чемпіонові Індії з гімнастики й тренерові Пракашу Адаю та колишньому чемпіонові з волейболу панові Сазаю.

Кульмінаційним моментом ходи стала урочиста церемонія запалення свічок на згадку про жертви переслідувань у Чоупатті-Біч.

Дванадцять практикуючих Фалунь Дафа з Тайваню, які подорожують з естафетою Факела Індією, були прийняті як особливі гості. «Ми дійсно цінуємо, що ви боретеся за праведну справу. Це дійсно надихає нас іти вперед», - сказав Шоеб Кереши, лідер Союзу студентів університету Мумбая і головний організатор цього заходу.

 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...