• Університет Тель-Авіва закрив художню виставку через тиск китайського посольства

  • Середа, 12 березня 2008 року
Художня виставка «Істина-Доброта-Терпіння», що включає 25 картин, написаних 17-а відомими в усьому світі художниками, зображає духовну практику Фалуньгун і організоване комуністичною владою нелюдське переслідування, якого зазнають послідовники практики в Китаї. Деякі художники самі перебували у виправно-трудових таборах Китаю та переносили тортури, які вони змалювали на картинах.

Згідно з початковою угодою між організаторами виставки й Університетською асоціацією студентів Тель-Авіва, виставку, яка сумісно спонсується Студентською асоціацією, було заплановано провести з 3 по 14 березня.

Через два дні після церемонії відкриття організаторам зателефонували із Студентської асоціації. Спочатку їм сказали, що виставку має бути негайно закрито, а пізніше - що виставка може тривати до п'ятниці. Відповідно до слів Яніва Нітзана, одного з організаторів виставки і студента факультету східно-азійських досліджень, Студентська асоціація повідомила, що рішення закрити виставку було прийняте вищим керівництвом Університету, і що китайське посольство в Ізраїлі тиснуло стосовно цього на Університет.

«Дуже важливо запитати себе, чому китайське посольство погрожує Університетові через художню виставку? - каже Нітзан. - Я думаю, що відповідь зрозуміла. Виставка зображає сцени, пов'язані із забороненою духовною практикою Фалуньгун, і тортури, яких зазнають практикуючі Фалуньгун у Китаї».

Голова студентів Тель-авівського університету повідомив в інтерв'ю телебаченню «Нова династія Тан», що китайське посольство зажадало закриття виставки відразу ж у день її відкриття. Проте Ізраїль підтримує свободу слова, і таким чином виставка могла тривати. Попри це, керівництво Університету вирішило закрити виставку на один тиждень раніше запланованого.

Художню виставку відвідали сотні студентів і співробітників університету, включаючи студентів із материкового Китаю, які перебувають в Ізраїлі за програмою обміну. Всі вони отримали надзвичайно позитивне враження.

Раз Шапіра, 24-річна першокурсниця, що вивчає історію мистецтв, сказала, що з професійної точки зору, ці картини дуже високого рівня. Вона додала, що вона знає про переслідування Фалуньгун і порадить усім своїм друзям прийти на виставку.

Шіра з Тель-Авіва також прибув на відкриття виставки й описав виставку як дуже сильну, що зображення страждань було дуже красивим і «фантастичним», тоді як тема картин була такою, що шокує, і було важко стримати сльози.

Організатори виставки заявили, що дії університетської влади, що прогнулася під погрозами комуністичного режиму Китаю, є порушенням умов контракту і нехтуванням свободи слова. Організатори готуються подати позов до суду, хоча вони все ще сподіваються виправити ситуацію за допомогою діалогу.

Гідон Бельмейкер. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі