• Нова партія - крок у правильному напрямі

  • Четвер, 13 березня 2008 року

Члени Ліберальної та Національної партії закликали до формування нової консервативної партії в Австралії.Тоді як це може викликати здивування у багатьох, політичні аналітики кажуть, що створення нової партії логічне, але це складно зробити, до того ж однієї партії, можливо, недостатньо, щоб усунути розкол у консервативних рядах.

Лідер Ліберальний опозиції Брендан Нельсон підняв тему злиття Ліберальних і Національних партій на цьому тижні, кажучи, що він готовий запропонувати себе в ролі лідера. "Я думаю, що об'єднання з Національною партією - це демонстрація здорового глузду", - заявив він ABC.

Націоналісти, проте, кажуть, що злиття партій розглядатиметься як поглинання, і якщо злиття партій неминуче, то це має бути нова партія. "Нова партія з новою назвою, де кожен рівною мірою відчуватиме свою приналежність до неї", - сказав сенатор Барнебі Джойс ABC. - "Це не лише привабить тих, хто раніше належав до Національної партії та Ліберальної партії, але цілий діапазон нових людей, які захочуть стати її часткою».

Тоді як більший акцент у дебатах ставився на виживанні Національної партії, політичні аналітики кажуть, що консервативні ряди в цілому і Ліберальна партія зокрема є тими, хто дійсно терміново потребують перевизначення. Вони вказують на 22 послідовні поразки, які Ліберали зазнали на рівні штатів і недавній нищівній поразці на федеральних виборах.

"Існуюча Ліберальна партія перебуває в скрутному становищі", - сказав доктор Ян Вард, лектор по політиці в Університеті Квінсленда. - "Вона розорена; вона не може зібрати гроші. У неї немає ніякого міністерського штату і дуже мало субсидованих ресурсів, тому що вона не належить до уряду. Її членство в місцевих галузях застаріло, стерлося. У неї немає мотивації; здатність приймати на роботу нових членів обмежена".

"Питання в тому, - вважає доктор Вард, - чи є в Ліберальної партії яка-небудь організаційна можливість, відновити себе?"

Доктор Норм Абджоренсен з Австралійського національного університету каже, що факт перебування Коаліції поза урядом на державних і федеральних рівнях може стати якоюсь мірою «неприємністю, що обернулася на благо».

Фахівець з австралійської політики, зокрема по Ліберальній партії, доктор Абджоренсен повідав, що ремство невдоволення довго стояв усередині консервативних рядів, але за колишнього прем'єр-міністра Коаліції Джоні Говарді відмінностям не дозволялося виявляти себе. Тепер, із меншими обмеженнями, вони можуть "спробувати знайти нові способи досягти ширшої публіки".

"Я думаю, що політика завжди має іти вперед, - сказав він The Epoch Times. - Жити минулим - марно. Ліберальна партія має використовувати нові способи для нових справ і нові способи досягнення "нового виборчого округу. Я думаю, що це здорова ознака демократії".

Доктор Абджоренсен повідомив, що формулювання нової партії буде кроком в правильному напрямі, але розбіжності між особистостями лібералів, як Маріз Пейн і Крістофер Пайн, і консервативнішими членами, як Тоні Аббот і Нік Мінчин, не можна так легко подолати однією консервативною партією. "Яка має бути формула, щоб мирно об'єднати всіх цих людей в одну партію? - питає він себе. - Інший набір політики в електораті? Ми зможемо побачити формування більш ніж однієї партії".

Доктор Вард уважає, що може існувати інший підхід, такий як перейняття канадської моделі, щоб вирішувати план консервативних завдань із різними консервативними партіями на державному або провінціальному рівні та консервативною партією на національному рівні. "Тоді як Національна партія викликає відносно низьке зацікавлення на національному рівні, вона є сильною в Квінсленді й домінуючою над лібералами в цьому штаті. Канадська модель може вельми ефективно вирішити цю проблему, - сказав Вард. - Ми зможемо побачити виникнення Квінслендської об'єднаної консервативної партії, яка дійсно цікавиться перемогою тільки в Квінсленді, і це добре б поєднувалося з Ліберальною/Національною партією, що бере участь тільки у федеральних виборах".

Тоді як у найближчій перспективі Коаліція однозначно може вибрати Квінслендську консервативну партію, розібратися у консервативних рядах на федеральному рівні буде набагато складніше.

Незалежно від того, чи спробують консерватори побудувати в межах структури існуючої Коаліції або створять нову партію (або партії), об'єднуючі членів Національної і Ліберальної партії, завдання буде не з легких. "Будь-який із тих варіантів важкий, - сказав він. - Не існує простого рішення".

Ша Адамс. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...