• Молоді активісти за права людини були нагороджені за заслуги перед суспільством

  • Понеділок, 24 березня 2008 року
Одному з наймолодших новозеландських кандидатів на посаду мера і родичеві однієї з жертв осколкової бомби вручили нагороду молоді за права людини. Церемонія вручення відбулася в п'ятницю ввечері.

17-річний Джейд Грей із Тауранги отримав вищу нагороду за свої зусилля у справі зменшення бідності однієї з десяти шкіл його округу. Грей каже, що відчув себе зобов'язаним допомогти учням школи Мерівал у Таурангу після того, як дізнався, що 70 відсотків учнів не можуть дозволити собі купити сніданок або ланч.

Зараз він працює з директором школи, щоб налагодити стосунки з католицькою школою коледжу Акінас. Грей не лише організував їдальню, яка забезпечує школярів їжею, але і домовився з організаціями про спонсорство, залучив спортивних тренерів й упровадив різні програми.

- Найважливішою частиною, на мій погляд, було створення добродійної організації для сприяння дітям із низьких соціально-економічних шарів, - уважає він. Грей на цей момент міркує над вступом до Університету Вікторії або семінарії наступного року.

Премії присуджували Джулі Уотсон з комісії з прав людини й адвокату-правозахиснику, а також лекторові Оклендського університету Кріс Гледхілл.

Реем Ібрахім із жіночого коледжу Вестлейк також отримала визнання за її роботу на допомогу Міжнародній амністії для усунення осколкових бомб на заокеанських територіях.

Крістін Росс була нагороджена за захист народності Маорі та запровадження культурно-освітніх занять для молоді.

Невелика виставка 19-річного Джордана Додсона про «Акха» або «втрачений народ» в Азії була відмінно сприйнята глядачами. У своїй подорожі Таїландом у 2007 р. пан Додсон фотографував дітей акха в дитячих будинках, щоб звернути увагу на їхнє становище, адже вони шукають будь-яку можливість, щоб уникнути життя в секс-індустрії Азії та не потрапити на невільничий ринок, де торгують дітьми. Джордан на цю мить перебуває на Філіппінах, де він навчає місцевих жителів мистецтву фотографії. Йому дали особливу нагороду «Молоді художники в боротьбі за права людини»

Житель Веллінгтона Ефрейм Газо торік висувався від округу Хут-Велі, сподіваючись збільшити представництво молоді в раді. Він вірить, що цілком міг би стати наймолодшим новозеландцем, який висувався в раду, адже за день до закінчення терміну висування кандидатів йому виконалося 18. Він отримав близько 500 голосів, тоді як переможець отримав близько 3000 голосів.

Виконавчий директор «Молоді за права людини» д-р Гелен Сміт каже, що колосальну підтримку надала Комісія з прав людини, різні об'єднання з прав людини, школи, церкви і громадські об'єднання.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...